Jak farbować włosy?

Fryzury    
ocena

Zdecydowałaś się samodzielnie ufarbować włosy. Jest to opcja tańsza i wymagająca mniej czasu i pieniędzy niż poddanie się temu zabiegowi w salonie fryzjerskim. Jak jednak przeprowadzić prawidłowo koloryzację tak , aby nie zaszkodzić włosom?

Jak farbować włosy?

sxc.hu

Zabieg koloryzacji nie niszczy włosów - tylko je osłabia. Zdecydowanie lepiej znoszą go włosy z tendencją do przetłuszczania się. W przypadku już suchych i cienkich ich słaba struktura może ulec pogorszeniu. Wtedy pozostaje nam zdecydować się na koloryzujące szamponu lub farbowanie włosów ziołowymi płukankami.

 1. Krok pierwszy

  Pierwszy etap to przygotowanie włosów. Warto poddać je zabiegowi regenerującemu, po którym włosy będą gładsze, co znacznie ułatwi ich farbowanie. Warto tez pamiętać aby kolor nakładać na włosy niemyte, minimum dwa dni – farba wtedy trzyma się lepiej.

 2. Krok drugi

  Dobór odpowiedniej formuły, czyli czym chcemy koloryzować – Mamy do wyboru szampon, który szybko się zmyje, możemy się również zdecydować na trwałą farbę? Wnikliwie przeanalizujmy skład farby podany na opakowaniu. Im więcej w niej protein, tłuszczy, tym preparat mniej szkodliwy dla włosów. Dobra farba powinna mieć też dołączoną odżywkę. Jeśli mamy długie włosy warto kupić dwa opakowania farby – unikniemy wtedy nieprzyjemnej niespodzianki w trakcie koloryzacji.

 3. Krok trzeci

  Przed nałożeniem farby dokładnie zapoznajmy się z opisem procesu koloryzacji, czyli ile czasu należy trzymać farbę na głowie, w jaki sposób ją mieszamy oraz nakładamy.

 4. Krok czwarty

  Koloryzację rozpoczynamy od nałożenia rękawiczek oraz posmarowania skóry, przy linii włosów, kremem. - zapobiegnie to podrażnieniom. Jeśli mamy skórę podatną na alergię warto przeprowadzić test, nałożyć niewielką ilość farby na skórę. Dzięki temu sprawdzimy czy kupiona przez nas farba nie spowoduje reakcji alergicznej. Warto przygotować sobie chusteczki - w razie zabrudzenia od razu usuniemy farbę.

 5. Krok piąty

  Po wymieszaniu dokładnie składników przystępujemy do nakładania farby. Najpierw zaczynamy od odrostów – na nich trzymamy 15 minut kolor, a potem możemy nałożyć ją na resztę włosów. Trzymamy tyle minut ile jest napisane w ulotce i niech nas nie kusi chować włosy pod folię. Może i unikniemy zabrudzenia, ale ryzykujemy wtedy inny kolor włosów –farba w cieple może zmienić swoje działanie.

 6. Krok szósty

  Po wyznaczonym czasie zmywamy farbę – najlepiej dwukrotnie dla zwiększenia pewności, że usunęłyśmy całą farbę. Teraz pozostaje nam tylko nałożyć odżywkę, dzięki której włosy będą dłużej trzymały farbę i nie będą matowe.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

OCENA
2.33
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 5 =