Zabieg koloryzacji nie niszczy włosów – tylko je osłabia. Zdecydowanie lepiej znoszą go włosy z tendencją do przetłuszczania się. W przypadku już suchych i cienkich ich słaba struktura może ulec pogorszeniu. Wtedy pozostaje nam zdecydować się na koloryzujące szamponu lub farbowanie włosów ziołowymi płukankami.

  • Krok pierwszy

    Pierwszy etap to przygotowanie włosów. Warto poddać je zabiegowi regenerującemu, po którym włosy będą gładsze, co znacznie ułatwi ich farbowanie. Warto tez pamiętać aby kolor nakładać na włosy niemyte, minimum dwa dni – farba wtedy trzyma się lepiej.

  • Krok drugi

    Dobór odpowiedniej formuły, czyli czym chcemy koloryzować – Mamy do wyboru szampon, który szybko się zmyje, możemy się również zdecydować na trwałą farbę? Wnikliwie przeanalizujmy skład farby podany na opakowaniu. Im więcej w niej protein, tłuszczy, tym preparat mniej szkodliwy dla włosów. Dobra farba powinna mieć też dołączoną odżywkę. Jeśli mamy długie włosy warto kupić dwa opakowania farby – unikniemy wtedy nieprzyjemnej niespodzianki w trakcie koloryzacji.

  • Krok trzeci

    Przed nałożeniem farby dokładnie zapoznajmy się z opisem procesu koloryzacji, czyli ile czasu należy trzymać farbę na głowie, w jaki sposób ją mieszamy oraz nakładamy.

  • Krok czwarty

    Koloryzację rozpoczynamy od nałożenia rękawiczek oraz posmarowania skóry, przy linii włosów, kremem. – zapobiegnie to podrażnieniom. Jeśli mamy skórę podatną na alergię warto przeprowadzić test, nałożyć niewielką ilość farby na skórę. Dzięki temu sprawdzimy czy kupiona przez nas farba nie spowoduje reakcji alergicznej. Warto przygotować sobie chusteczki – w razie zabrudzenia od razu usuniemy farbę.

  • Krok piąty

    Po wymieszaniu dokładnie składników przystępujemy do nakładania farby. Najpierw zaczynamy od odrostów – na nich trzymamy 15 minut kolor, a potem możemy nałożyć ją na resztę włosów. Trzymamy tyle minut ile jest napisane w ulotce i niech nas nie kusi chować włosy pod folię. Może i unikniemy zabrudzenia, ale ryzykujemy wtedy inny kolor włosów –farba w cieple może zmienić swoje działanie.

  • Krok szósty

    Po wyznaczonym czasie zmywamy farbę – najlepiej dwukrotnie dla zwiększenia pewności, że usunęłyśmy całą farbę. Teraz pozostaje nam tylko nałożyć odżywkę, dzięki której włosy będą dłużej trzymały farbę i nie będą matowe.

  • Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak dobrać fryzurę do kształtu twarzy?
Następny artykułJak dobrać odpowiednią farbę do włosów?

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here