Jak pielęgnować kręcone włosy?

Fryzury    
ocena

Kręcone fryzury są niezwykle kobiecie. Trzeba odpowiednio dbać o nie, aby wyglądały na zdrowe i błyszczące. Stąd też warto zapoznać się z kilkoma cennymi wskazówkami dla osób, które mają problemy z pielęgnacją swoich kędzierzawych fryzur.

Jak pielęgnować kręcone włosy?

http://pixabay.com

Włosy kręcone są suche z natury. Trzeba więc skupić się przede wszystkim na ich odpowiednim odżywieniu i dogłębnym nawilżeniu. Do tego celu najlepiej jest stosować odpowiednie szampony, odżywki, a minimum raz w tygodniu nakładać maskę. Można wypróbować kosmetyki z serii L'Oreal Professionnel, Shine Curl czy Avon, Advance Techniques, Frizz Control.

Włosy kręcone myje się w letniej wodzie i spłukuje w zimnej, aby zamknąć łuskę włosa i sprawić, by był on gładki i sprężysty. Dobrze jest również okładać je lodem z zamrażalki. Po umyciu nigdy nie należy rozczesywać loków na mokro, a trzeba zacząć je odpowiednio układać. Robi się to palcami przez ich ugniatanie ręką.

W przypadku kiedy zależy nam na czasie najlepiej użyć suszarki z dyfuzorem. Włosy suszy się wtedy raz pochylając głowę do przodu, raz do tyłu. W przypadku suszenia, podobnie jak mycia, również należy uważać z temperaturą i suszyć włosy chłodnym, delikatnym strumieniem. To pozwoli uniknąć efektu puszenia się loków.

włosy kręcone jak pielęgnowaćphotoxpress.com

UWAGA!

Włosy kręcone mają również to do siebie, że światło nie odbija się na nich jak na prostych włosach. Stąd efekt ich błyszczenia się będzie zawsze mniej widoczny. Aby temu zaradzić dobrze jest spryskać fryzurę nabłyszczaczem.

Do modelowania nie należy używać zbyt wielu kosmetyków, w tym pianki. Zawiera ona alkohol, który spowoduje przesuszenie włosów. Najlepiej jest stosować serum odżywcze czy jedwab, które nadadzą lokom giętkości. Należy dwie krople nanieść na mokre włosy i następnie dwie na suche.

W przypadku, jeśli włosy są dość gęste i grube, można je nieco wycieniować u fryzjera. Sprawi to również, że loki nieco uniosą się i fryzura będzie się lepiej układać. Natomiast, gdy są cienkie, dobrze jest używać szamponów zwiększających objętość Volum Yves Rocher czy kremu Hair Manya, Hi - Density Kemon.

Jakich kosmetyków używacie do pielęgnacji włosów? Jakie czynności wykonujecie?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 4 =