Jak rozjaśnić włosy domowymi sposobami?

Fryzury    
ocena

Najszybszym sposobem na rozjaśnienie włosów naturalnymi sposobami jest wystawienie ich na słonce. Poza latem można jednak korzystać z innych, domowych sposobów. Najczęstszym są płukanki ziołowe czy maseczki z ich dodatkiem.

Jak rozjaśnić włosy domowymi sposobami?

http://pixabay.com

Znanym, babcinym sposobem jest rozjaśnianie włosów płukanką z cytryny. Należy wycisnąć sok z około dwóch cytryn i rozcieńczyć go tą samą ilością wody. Płyn trzeba wsmarować we włosy i odczekać 15 minut.

W sklepach można również kupić gotowy już sok z cytryny i za każdym razem dodawać po kilka kropelek do rozprowadzonego na głowie szamponu. Cytryna ma też jednak działanie wysuszające, dlatego trzeba tę miksturę stosować z umiarem. Najlepiej jest też spłukiwać ją zimną wodą, aby uzyskać gładką i lśniącą fryzurę.

Od pewnego czasu słyszy się również o rozjaśniających właściwościach rabarbaru. Aby przyrządzić płukankę rabarbarową, należy posiekać świeży owoc i zapełnić nim około jedną czwartą szklanki. Następnie zalewa się ja wrzącą wodą i czeka aż ostygnie. W tym czasie uzyskujemy zmieszaną wodę z sokiem z rabarbaru. Taką mieszankę nakłada się na włosy i odczekuje aż do wyschnięcia, po czym zmywa szamponem.

Rumianek nie tylko rozjaśnia włosy, ale również, w przeciwieństwie do cytryny, nie wysusza ich, a oczyszcza i pielęgnuje. Napar można przygotować z herbaty rumiankowej lub kupionego rumianku w torebkach. Zalewa się go wrzącą wodę i czeka aż ostygnie. Włosy w takim naparze można płukać po każdym myciu aż do uzyskania oczekiwanego efektu.

Do włosów blond używano kiedyś również okładu z łusek cebuli. Jest to znany i skuteczny sposób na nadanie włosom złocistego odcienia. Dziś sposób ten może nie być odpowiedni dla wielu osób ze względu na specyficzny zapach. Można jednak go stosować podczas na przykład wolnych dni. Garść łusek należy ugotować w wodzie i przecedzić. Wywarem smaruje się włosy.

Płukankę do włosów blond można również sporządzić z korzenia pietruszki ugotowanego w wodzie. Nada on włosom popielatego koloru. Poleca się również stosowanie wywaru z nagietka czy liści lipy, która dodatkowo nawilża suche i zniszczone włosy.

W warunkach domowych można również rozjaśnić włosy henna roślinną. Ta, która uzyskiwana jest z rośliny Cassia obovata, przeznaczona jest właśnie do jasnych włosów. Oprócz tego, że nadaje ładny, złocisty kolor, to wzmacnia i nabłyszcza włosy. Działa również oczyszczająco i przeciwzapalnie.

Jaki kolor obecnie macie na włosach? Jak często się farbujecie?

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 2 =