Jak utlenić włosy domowym sposobem?

Fryzury    
ocena

Włosów nie trzeba w każdym przypadku rozjaśniać u fryzjera. Niekiedy wystarczy odpowiednio dobrany rozjaśniacz i można samodzielnie uzyskać piękny, platynowy blond.

Jak utlenić włosy domowym sposobem?

photoxpress.com

Uzyskanie naturalnego blondu czasem jest trudne do osiągnięcia. Panie, które mają ciemne włosy, aby je rozjaśnić, powinny udać się do fryzjera. Jeśli jednak naturalne blondynki chcą tylko nieznacznie rozjaśnić włosy o parę tonów, mogą zrobić to same, w domowych warunkach. Odradza się jednak rozjaśniania wodą utlenioną, gdyż bardzo niszczy włosy i osłabia cebulki.

Najlepiej do tego celu jest użyć rozjaśniacza. Trzeba jednak wiedzieć, jak go nakładać, żeby osiągnąć zamierzony efekt. To jaki produkt powinno się  stosować do włosów i ile czasu należy go trzymać zależy od struktury i grubości włosa. Cieńsze wymagają bardziej delikatnych produktów i muszą być one pozostawione na włosach krócej. Natomiast włosy grube i odporne będą utleniały się znacznie dłużej.

Technika rozprowadzania rozjaśniacza uwzględnia również miejsca, od których należy zacząć go nakładać. Fryzjerzy zalecają aplikację w pierwszej kolejności na środkową część włosów i końcówki, dopiero potem przy nasadzie, aby nie były one sztucznie jasne przy przedziałku. Można także od razu położyć go na całą długość, a potem przy przedziałku. W przypadku nakładania rozjaśniacza na same odrosty należy robić to bardzo starannie i dokładnie tak, aby nie nałożyć go powtórnie na włosy, które są już rozjaśnione.

Z marek, które oferują produkty do rozjaśniania można wybrać Platinium od L’Oreal czy znany, proteinowy rozjaśniacz do włosów, Joanna. Marka Elgon proponuje produkty zawierające specjalne olejki, które chronią przed wysuszaniem i pomogą utrwalić efekt. Dodatkowo przy każdym produkcie można znaleźć informacje, jak dokładnie należy go stosować.

Jaką fryzurę macie? Jak często chodzicie do fryzjera?

OCENA
1.67
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 4 =