Fryzury Jak utlenić włosy domowym sposobem?

Jak utlenić włosy domowym sposobem?

-

Uzyskanie naturalnego blondu czasem jest trudne do osiągnięcia. Panie, które mają ciemne włosy, aby je rozjaśnić, powinny udać się do fryzjera. Jeśli jednak naturalne blondynki chcą tylko nieznacznie rozjaśnić włosy o parę tonów, mogą zrobić to same, w domowych warunkach. Odradza się jednak rozjaśniania wodą utlenioną, gdyż bardzo niszczy włosy i osłabia cebulki.

Najlepiej do tego celu jest użyć rozjaśniacza. Trzeba jednak wiedzieć, jak go nakładać, żeby osiągnąć zamierzony efekt. To jaki produkt powinno się stosować do włosów i ile czasu należy go trzymać zależy od struktury i grubości włosa. Cieńsze wymagają bardziej delikatnych produktów i muszą być one pozostawione na włosach krócej. Natomiast włosy grube i odporne będą utleniały się znacznie dłużej.

Technika rozprowadzania rozjaśniacza uwzględnia również miejsca, od których należy zacząć go nakładać. Fryzjerzy zalecają aplikację w pierwszej kolejności na środkową część włosów i końcówki, dopiero potem przy nasadzie, aby nie były one sztucznie jasne przy przedziałku. Można także od razu położyć go na całą długość, a potem przy przedziałku. W przypadku nakładania rozjaśniacza na same odrosty należy robić to bardzo starannie i dokładnie tak, aby nie nałożyć go powtórnie na włosy, które są już rozjaśnione.

Z marek, które oferują produkty do rozjaśniania można wybrać Platinium od L’Oreal czy znany, proteinowy rozjaśniacz do włosów, Joanna. Marka Elgon proponuje produkty zawierające specjalne olejki, które chronią przed wysuszaniem i pomogą utrwalić efekt. Dodatkowo przy każdym produkcie można znaleźć informacje, jak dokładnie należy go stosować.

Jaką fryzurę macie? Jak często chodzicie do fryzjera?

Elżbieta Matwiejczyk

Elżbieta Matwiejczyk – absolwentka filologii polskiej, redaktorka, dziennikarka. Współpracowała z Radiem Gdańsk, pisze do wielu czasopism branżowych i serwisów specjalistycznych. Jej artykuły na temat Mody i Trendów publikowane są na portalu Trendz.pl. Jest autorką bloga o tematyce kobiecej. Jak sama twierdzi, dobry wygląd to podstawa świetnego samopoczucia.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zainteresowania związane z modą i zagadnieniami dotyczącymi urody rozwijałam pisząc artykuły na potrzeby portalu trendz.pl czy dla czasopism specjalistycznych. Cały czas staram się doskonalić w tym kierunku i poszerzać wiedzę na dany temat.

Istotne jest dla mnie, by dobrze czuć się we własnej skórze. Lubię wiedzieć, jakie innowacyjne rozwiązania oferuje kosmetologia, jakie są sprawdzone sposoby na pielęgnację ciała. Liczy się ciekawy i stylowy wizaż. Kiedy dobrze wyglądam, czuję się pogodna i zrelaksowana.

Zawsze staram się być na bieżąco z modą. Interesują mnie wiadomości z wielkiego świata projektantów. Zwracam uwagę na nowe fasony, materiały, gadżety. I choć o gustach się nie dyskutuje, mam własne zdanie na temat aktualnych trendów. W ubiorze podoba mi się oryginalność i niepowtarzalny styl.

Cenię sobie wartościową sztukę, współczesną polską literaturę. Aktywnie uczestniczę w życiu kulturalnym miasta, z którego pochodzę. Wyrazem tego są moje artykuły publikowane na stronach trójmiasto.pl w dziale kultury i staż jaki odbyłam w Radiu Gdańsk.

W wolnych chwilach, których niestety zostaje niewiele, pływam, jeżdżę na rowerze i na nartach. Fascynują mnie podróże. Zwiedzałam już między innymi Irlandię, Wielką Brytanię, Litwę i Ukrainę. Moim największym marzeniem jest pojechać teraz w bardziej odległe miejsca, do Japonii i Chin.

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak zbudować oczko wodne?

Odpowiednio zaprojektowane i zadbane oczko wodne jest bardzo efektownym elementem każdego ogrodu. Warto więc poświęcić trochę pracy i uwagi, aby i w naszym ogrodzie znalazło się własnoręcznie zrobione, budzące zazdrość sąsiadów oczko wodne.

Crash pady – co to, do czego służą, jak zamontować?

Crash pad to nazwa elementu zabezpieczającego motocykl przed skutkami zniszczeń, jakie mogą nastąpić w momencie wypadku na drodze i ślizgania się motocykla po asfalcie. Fizycznie jest to wystający z boku motocykla pręt, solidnie zamocowany głównie do ramy motocykla, który podczas takiego wypadku, zwanego potocznie szlifowaniem, stanowi barierę oddzielającą plastikowe owiewki, dekle silnika lub ramę od asfaltu, chroniąc je przed otarciem i zniszczeniem.

Zobacz też

Jakie dokumenty są potrzebne do wykupienia OC?

Zakupiony w Polsce samochód, zgodnie z prawem, musi zostać ubezpieczony. Według art. 23 ust. 1 ustawy z 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, każdy właściciel pojazdu mechanicznego musi wykupić ubezpieczenie OC.

Żwirek silikonowy dla kota – czym różni się od innych żwirków?

Żwirek do kuwet to wbrew pozorom niezwykle istotny element kociej wyprawki. Dziś w sklepach dostępnych kilka różnych typów, każdy...

Na co zwracać uwagę, kupując buty na zimę

Większość sklepów kusi sezonowymi wyprzedażami marek. Warto przyjrzeć się im dokładniej i złowić super perełkę dla siebie. Podpowiadamy, na...

Może Cię zainteresuje: