Jak zrobić fryzurę bob?

Fryzury    
ocena

Bob jest przykładem fryzury pasującej prawie wszystkim kobietom, a już szczególnie tym, które mają pociągła lub trójkątną twarz. Efektem uczesania w stylu bob jest bardziej zaokrąglona twarz, tak pożądana przez panie o trójkątnej twarzy. Na tę fryzurę powinny zdecydować się panie o sztywnych i grubych włosach.

Jak zrobić fryzurę bob?

www.sxc.hu

Bob, jest postrzegany jako fryzura idealna dla kobiet ekstrawertycznych i lubiących zwracać na siebie uwagę. Wyróżniamy różne odmiany wyżej wymienionej fryzury. Mamy więc zarówno do czynienia z jego forma standardową (ścięte prosto boki i grzywka)  jak i bardziej nowoczesną, z asymetrycznymi bokami. Bob sprawdza się idealnie w przypadku kobiet, które posiadają okrągła twarz. Odpowiednio wycieniowana i dobrana  fryzura - optycznie ją wydłuży.

Te panie powinny zdecydować się na poniższe strzyżenie:

- cieniowane włosy średniej długości,

- bob z dłuższych pasm włosów, ale bez grzywki (jeżeli się na nią zdecydujemy to niech opada na jedną stronę i będzie obcięta pod kątem),

- bob może być obcięty asymetrycznie, a włosy, jeśli są krótkie, można zaczesać fantazyjnie do góry.

Bob – strzyżenie

Aby osiągnąć, wyżej opisaną fryzurę, poszczególne pasma włosów, fryzjer musi skrócić warstwami. Te pod spodem, w efekcie powinny być,  krótsze, a na wierzchu- dłuższe. Jeśli są, tak warstwowo ostrzyżone to łatwiej jest je stylizować, gdyż włosów same podwijają się pod spód.

Modelowanie

Na mokre włosy nałóż środek stylizujący, przy pomocy szczotki podkręć końcówki pod spód – jednocześnie je susząc. Całość możesz utrwalić lakierem.

UWAGA!

Fryzura bob jest klasyczna i zawsze wygląda elegancko. Co najważniejsze, ten efekt osiąga się dzięki nieskomplikowanym i nie pochłaniającym dużo czasu zabiegom stylizacyjnym. Pewnie dlatego nie traci na swej popularności. Pojawiła się w latach 20 (kiedy kobiety poszły do pracy, gdy ich mężowie trafili na front, a krótkie włosy były po prostu wygodniejsze w utrzymaniu) potem powróciła w lata 60., a obecnie znów jest modna. Różne jego formy można podpatrzyć u najbardziej popularnych kobiet świata. Redaktor naczelna Vouga, Anna Vintour, nosi z dumą, od wielu lat, swą fryzurę. Także Victoria Beckham, po latach fryzjerskich eksperymentów, zdecydował się na uczesanie w stylu bob. Najmłodszą zwolenniczką tego typu fryzury, jeszcze do niedawna była Rihanna, która wybrała opcję boba asymetrycznego.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
4.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 1 =