Jak zrobić loki?

Fryzury    
ocena

Loki dodają każdej kobiecie urok, a fryzury z nich stworzone są niezwykle kobiece. Są idealnym rozwiązaniem zarówno na eleganckie wyjścia, jak i w codziennym życiu. Nawet jeśli natura nie obdarzyła cię kręconymi włosami, z pomocą przyjdą wałki do włosów lub lokówka.

Jak zrobić loki?

photoxpress.com

Jaki są więc sposoby na piękne loki?

1. Do suszenia używaj suszarki z dyfuzorem, której nie należy trzymać nieruchomo w jednym miejscu, ale przesuwać po całych włosach, a kręcić loki najlepiej wtedy, gdy kosmyki są prawie suche.
2. Podczas nawijania kosmyków na wałki - nie zgniataj końcówek i używaj kosmetyków przeznaczonych do stylizacji loków.
3. Jeśli chcemy mieć bardziej wyraźne i większe skręty, nie nawijajmy opadających prosto kosmyków, ale najlepiej suszyć głowę odchylając ją lekko w bok.

Efekt kręconych włosów osiągniesz przy pomocy:

Klipsów - Owiń pasma włosów wokół palca i zapnij klipsami (najlepiej nabyć je w sklepie). Odczekaj około 10 minut, zdejmij klipsy, poruszaj lekko głową, a potem włosy spryskaj.

Folia aluminiowa -  bierzemy pasemka włosów (kierunek nawijania z góry na dół) nakręcając je  na 10 centymetrowe paski folii aluminiowej – w efekcie nasza głowa pokryta będzie niewielkimi srebrnymi kulkami. Do podgrzania skrętów używamy suszarki, po 5 minutowym odczekaniu, zdejmujemy. Uzyskamy tym sposobem kręcone, lekko potargane włosy.

Serwetki – prawie suche włosy zawijamy w chusteczki higieniczne -  kierunek nawijania od dołu do góry, pasma skręcając pod spód. Końce serwetek supłamy i podgrzewamy za pomocą suszarką, potem pozostawiając do czasu aż ostygną. Zdejmujemy chusteczki i potrząsamy włosami. Dzięki tej metodzie możemy uzyskać trwałe loki. Efekt można wzmocnić używając dodatkowo lakieru.

Jak utrzymać osiągnięty efekt:

1. Wszystkie loki po jakimś czasie opadają. więc należy je trochę spiętrzać. Wystarczy taki zabieg - pochyl głowę i masuj nasadę włosów, aż poczujesz, że włosy się znowu trochę podniosły. Spryskaj włosy przy nasadzie lekkim lakierem i odrzuć głowę do tyłu. Fryzura powinna znów wyglądać wspaniale.

2. Do czesania loków nie używaj szczotki, gdyż ona prostuje loki. Lepiej poprawiać je, od czasu do czasu, rękami.

3. Dobrym sposobem na odświeżenie loków jest lekka mgiełka wody ze spryskiwacza do kwiatów. Taki zabieg doda im sprężystości – nie należy tylko przesadzić z użytą ilością wody.

W jaki sposób kręcicie loki? Czy macie jakieś swoje sprawdzone, dobre sposoby?

OCENA
4.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 4 =