Fryzury Jak zrobić loki?

Jak zrobić loki?

-

Jaki są więc sposoby na piękne loki?

1. Do suszenia używaj suszarki z dyfuzorem, której nie należy trzymać nieruchomo w jednym miejscu, ale przesuwać po całych włosach, a kręcić loki najlepiej wtedy, gdy kosmyki są prawie suche.
2. Podczas nawijania kosmyków na wałki – nie zgniataj końcówek i używaj kosmetyków przeznaczonych do stylizacji loków.
3. Jeśli chcemy mieć bardziej wyraźne i większe skręty, nie nawijajmy opadających prosto kosmyków, ale najlepiej suszyć głowę odchylając ją lekko w bok.

Efekt kręconych włosów osiągniesz przy pomocy:

Klipsów – Owiń pasma włosów wokół palca i zapnij klipsami (najlepiej nabyć je w sklepie). Odczekaj około 10 minut, zdejmij klipsy, poruszaj lekko głową, a potem włosy spryskaj.

Folia aluminiowa – bierzemy pasemka włosów (kierunek nawijania z góry na dół) nakręcając je na 10 centymetrowe paski folii aluminiowej – w efekcie nasza głowa pokryta będzie niewielkimi srebrnymi kulkami. Do podgrzania skrętów używamy suszarki, po 5 minutowym odczekaniu, zdejmujemy. Uzyskamy tym sposobem kręcone, lekko potargane włosy.

Serwetki – prawie suche włosy zawijamy w chusteczki higieniczne – kierunek nawijania od dołu do góry, pasma skręcając pod spód. Końce serwetek supłamy i podgrzewamy za pomocą suszarką, potem pozostawiając do czasu aż ostygną. Zdejmujemy chusteczki i potrząsamy włosami. Dzięki tej metodzie możemy uzyskać trwałe loki. Efekt można wzmocnić używając dodatkowo lakieru.

Jak utrzymać osiągnięty efekt:

1. Wszystkie loki po jakimś czasie opadają. więc należy je trochę spiętrzać. Wystarczy taki zabieg – pochyl głowę i masuj nasadę włosów, aż poczujesz, że włosy się znowu trochę podniosły. Spryskaj włosy przy nasadzie lekkim lakierem i odrzuć głowę do tyłu. Fryzura powinna znów wyglądać wspaniale.

2. Do czesania loków nie używaj szczotki, gdyż ona prostuje loki. Lepiej poprawiać je, od czasu do czasu, rękami.

3. Dobrym sposobem na odświeżenie loków jest lekka mgiełka wody ze spryskiwacza do kwiatów. Taki zabieg doda im sprężystości – nie należy tylko przesadzić z użytą ilością wody.

W jaki sposób kręcicie loki? Czy macie jakieś swoje sprawdzone, dobre sposoby?

Joanna Rayzacher

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Co grozi za nielegalne kopiowanie?

Nazwa piractwo komputerowe nie jest znana polskiemu prawu. Nie oznacza to, że jest to przestępstwo nieistniejące, którego dokonanie nie podlega karze.

Co grozi za kradzież telefonu komórkowego osobie pełnoletniej, nieletniemu?

Dorośli i nieletni sprawcy kradzieży w odmienny sposób odpowiadają za popełniony czyn.

Zobacz też

Pasta z wątróbki drobiowej – przepis

Foie gras, czyli pasztet strasburski to przysmak nie tylko ekskluzywny, ale i dość barbarzyński. Polska, podobnie jak wiele innych krajów, zakazała jego produkcji. Dlatego oszczędźmy kilka gęsi i przygotujmy pastę ze swojskich wątróbek z kurczaka lub indyka.

Żwirek silikonowy dla kota – czym różni się od innych żwirków?

Żwirek do kuwet to wbrew pozorom niezwykle istotny element kociej wyprawki. Dziś w sklepach dostępnych kilka różnych typów, każdy...

Na co zwracać uwagę, kupując buty na zimę

Większość sklepów kusi sezonowymi wyprzedażami marek. Warto przyjrzeć się im dokładniej i złowić super perełkę dla siebie. Podpowiadamy, na...

Może Cię zainteresuje: