Jak zwiększyć objętość włosów?

Fryzury    
ocena

Puszyste włosy to marzenie każdej kobiety. Niestety świeżo umyte włosy pozostają efektowne tylko kilka godzin, a my po powrocie do domu ze smutkiem widzimy już tylko oklapnięte strąki. Na szczęście jest kilka sposobów pozwalających na uzyskanie trwałego efektu puszystości.

Jak zwiększyć objętość włosów?

graur razvan ionut / FreeDigitalPhotos.net

1. Warto wiedzie czemu akurat nasze włosy tak szybko trącą objętość. Przyczyna może tkwić w złej fryzurze – np. włosy są cienkie i niełatwe w układaniu. W przypadku takich włosów sprawdzają się potargane fryzury, który nie wymagają wielkich starań. Jedyny problem tkwi w regularnym podcinaniu co trzy do pięciu tygodni. Inny problem to włosy z tendencją do przetłuszczania się - wtedy wystarczy zmienić używane kosmetyki (np. na takie, które hamują prace gruczołów łojotokowych).

2. Można spróbować zmienić sposób ich stylizacji. Zamień żel i wosk (sklejają i obciążają pasma) na lekkie pianki, szczególnie na te zwiększające objętość. Takie pianki oblepiają pasma włosów, przy czym nie obciążają ich, ale sprawiają, iż wydaje się ich więcej. Pamiętaj tylko, aby nakładając piankę wgnieść ją w  wilgotne włosy, ale nie u nasady głowy. Także szampony mogą dodać fryzurze objętości. Jednak po umyciu głowy, pamiętaj aby nie trzeć jej za pomocą ręcznika. Po pierwsze - niepotrzebnie je sfilcujesz, a poza tym – takie szarpanie to stres dla włosów. Jeśli chodzi o wspomniane kosmetyki to zdecydowanie sprawdzają się te droższe, kupione w salonie fryzjerskim.

3. Kiedy suszymy - warto nie przegrzewać skóry głowy i stosować pewien trik – czyli suszyć włosy z głowa opuszczona w dół – efekt jest imponujący. Długie włosy można nawinąć na wałki -. loki bowiem zawsze dodają fryzurze objętości, podnoszą włosy i układają je w miękkie fale. W przypadku  krótkich – warto czochrać palcami, nadając im bardziej potargany wygląd. Opłaca się również zainwestować w suszarkę z dyfuzorem, aby szybciej dodać pasmom objętości.

4. Inna technika suszenia włosów polega na tym, że najpierw suszymy je od spodu. Potem nawijamy pasmo po paśmie włosy i kierujemy na nią strumień ciepłego powietrza. Szczotkę nie zabieramy od razu, ale pozwalamy jej ostygnąć na włosach.

5. Należy unikać mycia głowy w gorącej wodzie – włosy szybciej się wtedy przetłuszczają. Ponadto niektóre szampony mają w składzie białko, które pod wpływem temperatury może się ściąć i trudno jest je wtedy usunąć z włosów.

6. Warto również zrezygnować z tapirowania. Wbrew pozorom zabieg ten nie doda  włosom objętości, a szarpanie spowoduje  jedynie ich większą łamliwość.

Znacie inne sposoby na zwiększenie objętości włosów? Podzielcie się nimi w komentarzach.

OCENA
3.67
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 5 =