Jakie fryzury pasują do trójkątnej twarzy?

Fryzury    
ocena

Ten kształt twarzy charakteryzuje się szerokim czołem. Jego cechami są też wyraźne kości policzkowe i mała, spiczasta broda, czyli podsumowując twarzą zwężającą się ku dołowi.

Jakie fryzury pasują do trójkątnej twarzy?

sxc.hu

Dobrą fryzurą przy takiej urodzie jest upięcie włosów u góry i wypuszczenie kilku pasm. Ewentualnie  strzyżenie zasłaniające zbyt szerokie czoło i boki twarzy. Celem fryzury jest optyczne zmniejszenie policzków oraz zaokrąglenie podbródka. Robiąc makijaż eksponujemy oczy i usta, róż aplikując tuż pod włosami, z boku czoła oraz na końcu brody.

Czego unikać:

- Bardzo krótkich fryzur
- Uczesań, które odkrywa czoło
- Fryzur ze zbyt podgolonym lub wystrzyżonym karkiem
- Czesania w „koński ogon”
- Upinania włosów w wysoki kok

Jak się czesać:

Najlepsze fryzury do tej twarzy są z długich, pofalowanych włosów przysłaniających twarz po bokach i luźno się układające na czole. Możesz również zastosować prosto ściętą grzywkę, która przeciwstawia się ostremu podbródkowi.
Wskazane też są uczesania z włosów półdługich i wycieniowanych (nieważne czy masz włosy proste czy kręcone), noszone z przedziałkiem na bok.
Idealna fryzura to będzie dla ciebie strzyżenie w klasycznego boba.
Wskazane są krótkie grzywki, a w przypadku długich, zaleca się zaczesywanie je na bok, aby odsłaniały czoło jednocześnie zakrywając policzki.
Aby zasłonić kości policzkowe możesz również czesać je z przedziałkiem na bok, a włosy z jednej strony chować za ucho.
Dolną cześć twarzy złagodzi uczesanie z puszystych lub podkręconych końcówek włosów. Można też je wywinąć i wycieniować. Jest to dobry sposób, aby ukryć podbródek a jednocześnie zasłonić szerokie czoło, co nada rysom twarzy harmonię.
Dobrze wygląda się we fryzurach dłuższych, sięgających poniżej uszu. Pamiętać należy, by wywijać włosy na zewnątrz lub do wewnątrz - w ten sposób uzyskamy równowagę pomiędzy górą a dołem.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
3.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 1 =