Fryzury Jakie fryzury pasują do trójkątnej twarzy?

Jakie fryzury pasują do trójkątnej twarzy?

-

Dobrą fryzurą przy takiej urodzie jest upięcie włosów u góry i wypuszczenie kilku pasm. Ewentualnie strzyżenie zasłaniające zbyt szerokie czoło i boki twarzy. Celem fryzury jest optyczne zmniejszenie policzków oraz zaokrąglenie podbródka. Robiąc makijaż eksponujemy oczy i usta, róż aplikując tuż pod włosami, z boku czoła oraz na końcu brody.

Czego unikać:

– Bardzo krótkich fryzur
– Uczesań, które odkrywa czoło
– Fryzur ze zbyt podgolonym lub wystrzyżonym karkiem
– Czesania w „koński ogon”
– Upinania włosów w wysoki kok

Jak się czesać:

Najlepsze fryzury do tej twarzy są z długich, pofalowanych włosów przysłaniających twarz po bokach i luźno się układające na czole. Możesz również zastosować prosto ściętą grzywkę, która przeciwstawia się ostremu podbródkowi.
Wskazane też są uczesania z włosów półdługich i wycieniowanych (nieważne czy masz włosy proste czy kręcone), noszone z przedziałkiem na bok.
Idealna fryzura to będzie dla ciebie strzyżenie w klasycznego boba.
Wskazane są krótkie grzywki, a w przypadku długich, zaleca się zaczesywanie je na bok, aby odsłaniały czoło jednocześnie zakrywając policzki.
Aby zasłonić kości policzkowe możesz również czesać je z przedziałkiem na bok, a włosy z jednej strony chować za ucho.
Dolną cześć twarzy złagodzi uczesanie z puszystych lub podkręconych końcówek włosów. Można też je wywinąć i wycieniować. Jest to dobry sposób, aby ukryć podbródek a jednocześnie zasłonić szerokie czoło, co nada rysom twarzy harmonię.
Dobrze wygląda się we fryzurach dłuższych, sięgających poniżej uszu. Pamiętać należy, by wywijać włosy na zewnątrz lub do wewnątrz – w ten sposób uzyskamy równowagę pomiędzy górą a dołem.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

Joanna Rayzacher

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Co grozi za podawanie fałszywych danych osobowych?

Podawanie fałszywych danych osobowych jest wykroczeniem przeciwko instytucjom państwowym, samorządowym i społecznym.

Jak hamować motocyklem?

Wielu użytkowników rozpoczynając swoja przygodę z motocyklem ma poważne problemy z hamowaniem podczas jazdy, często jest to wynik długoletniej jazdy na rowerze, który z racji swojej stosunkowo niewielkiej masy wymaga nieco innej techniki hamowania. Jak więc hamować motocyklem tak, aby maksymalnie wykorzystać potencjał potężniejszych hamulców i jednocześnie nie przesadzić z ich siłą? W skrócie można powiedzieć: należy hamować z wyczuciem. Wyczucie bowiem przychodzi z czasem, czyli konieczne są ćwiczenia.

Zobacz też

Jak radzić sobie z jąkaniem?

Jąkanie jest zaburzeniem mowy, w którym w sposób niezamierzony następuje przerywanie, powtarzanie oraz zniekształcanie sylab i słów. Dzieje się tak w wyniku nieprawidłowej koordynacji mięśni oddechowych, artykulacyjnych i fonacyjnych. Jąkanie ma zazwyczaj swój początek we wczesnym dzieciństwie, choć może się pojawić także później. Częściej dotyka chłopców niż dziewczynki.

Żwirek silikonowy dla kota – czym różni się od innych żwirków?

Żwirek do kuwet to wbrew pozorom niezwykle istotny element kociej wyprawki. Dziś w sklepach dostępnych kilka różnych typów, każdy...

Na co zwracać uwagę, kupując buty na zimę

Większość sklepów kusi sezonowymi wyprzedażami marek. Warto przyjrzeć się im dokładniej i złowić super perełkę dla siebie. Podpowiadamy, na...

Może Cię zainteresuje: