Fryzury Kwadratowa twarz - jak dobrać fryzurę?

Kwadratowa twarz – jak dobrać fryzurę?

-

Czego unikać:

– Grzywek, zasady powinno się unikać szczególnie tych prostych. Jeśli jednak zdecydujesz się na nią powinna być ścięta ukośnie, wycieniowana.
– Gładko upiętych włosów oraz mocno zaczesanych – zawsze zostawiaj kosmyki luzem wypuszczone po bokach twarzy
– Zdecydowanie niekorzystne są kwadratowe strzyżenia, czyli z włosów półdługich z prostą grzywką

Jak się czesać:

1. Włosy powinny być tak ostrzyżone, aby przynajmniej sięgały do linii żuchwy
2. Przy takiej twarzy najlepszy wybór to włosy kręcone albo przynajmniej pofalowane, wijące się wokół podbródka – jednak nie powinny być zbyt długie.
3. Można zaokrąglić linię czoła dzięki założeniu do włosów opaski.
4. Zaleca się również fryzurę w stylu Aniołka Charliego. Są dwie metody jej zrobienia:
wywijaj pasma na zewnątrz cienką lub średnią, okrągłą szczotką
nałóż piankę na umyte włosy, a następnie oddziel od siebie pasma, spryskaj je suchym lakierem i nawiń na lokówkę, zaczynając od końców. Każdy gotowy lok przypnij spinką, aby się nie rozpadł. Gdy całość będzie gotowa, możesz pozdejmować spinki i delikatnie rozczesać włosy płaską szczotką, zaczynając od ich końców. Włosy w hollywoodzkim stylu gotowe.
5. Dobry wybór to długie i proste włosy wycieniowane w pazurki zachodzące na twarz lub wywinięte na zewnątrz, zamaskują masywną szczękę
6. Propozycja fryzury – z umytych włosów wydziel asymetryczny przedziałek i nanieś na nie piankę. Wysusz pasma na grubej, okrągłej szczotce, susząc je od nasady. Fryzurę utrwal nabłyszczającym lakierem.

Jakiego kształtu jest Wasza twarz? Czy macie pod nią odpowiednio dobraną fryzurę?

Joanna Rayzacher

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Przepuklina brzuszna – leczenie

Przepuklina brzuszna to nieprawidłowe uwypuklenie w obrębie błony otrzewnej. Wykracza ono poza granice jamy brzusznej. Wyróżniamy różne typy przepukliny brzusznej: udową, pachwinową i pępkową.

Jak poradzić sobie z nadopiekuńczą matką?

Przyjście na świat dziecka jest dla rodziców niesamowitą chwilą. Dokładają oni wszelkich starań w jego prawidłowe wychowanie, obdarzają silnym, rodzicielskim uczuciem i starają się chronić, jak tylko mogą najlepiej. Zwłaszcza matki, dzięki którym pociechy przychodzą na świat, czują się ze swoimi potomkami powiązane szczególną więzią.

Zobacz też

Koktajl arbuzowy – przepis

Wszyscy wiemy, że arbuz składa się przede wszystkim z wody. Dlatego niewielu osobom przychodzi na myśl, by zrobić z niego koktajl. Powodem tego jest podstawowe skojarzenie, jakie nasuwa słowo „koktajl”. Z arbuza z pewnością nie przygotujemy koktajlu mlecznego, raczej orzeźwiający wakacyjny napój – w wersji dla dorosłych lub dla dzieci, ponieważ możemy z arbuza zrobić też fantastycznego drinka.

Żwirek silikonowy dla kota – czym różni się od innych żwirków?

Żwirek do kuwet to wbrew pozorom niezwykle istotny element kociej wyprawki. Dziś w sklepach dostępnych kilka różnych typów, każdy...

Na co zwracać uwagę, kupując buty na zimę

Większość sklepów kusi sezonowymi wyprzedażami marek. Warto przyjrzeć się im dokładniej i złowić super perełkę dla siebie. Podpowiadamy, na...

Może Cię zainteresuje: