Modne fryzury - jesień 2010

Fryzury    
ocena

Jesień przynosi coraz chłodniejsze dni a w związku z tym włosy są narażone na wiele szkodliwych czynników jakimi są: wiatr, suche powietrze (kaloryfery) czy nakrycia głowy.

Modne fryzury - jesień 2010

sxc.hu

Ujemny wpływ czapek polega na tym, iż włosy pod nimi matowieją oraz elektryzują się. Jednak mimo to pamiętajmy o nakryciach głowy ponieważ minusowe temperatury również mają zły wpływ na nasze włosy.  W związku z ich noszeniem, włosy częściej się przetłuszczają, tak więc podczas ich mycia unikajmy do tego zabiegu używania gorącej wody – nasili tylko wydzielanie łojotoku. Do spłukiwania starajmy się zawsze używać letniej wody.

Odpowiednio dobrana fryzura to nie tylko taka, która jest w zgodzie z panującą modą, ale taka, która ma zbawienny wpływ na nasze samopoczucie. Jesienią będą królowały fryzury z włosów półdługich. Zanim zdecydujesz się na jedna z nich, przemyśl najpierw czy będziesz w nowym uczesaniu wyglądać twarzowo. Ze wszystkimi wątpliwościami warto zwrócić się do fryzjera.

Wybierając fryzurę na jesień warto pamiętać o wskazówkach dotyczących idealnego wyboru koloru i cięcia:

20 – latki – w tym wieku możesz eksperymentować, nie obowiązują żadne ograniczenia co do doboru koloru ani stylu fryzury.

30-40 – latki – muszą poświęcić więcej czasu na ułożenie włosów. Powinny dążyć do twarzowej fryzury, niekoniecznie z bardzo długich włosów. Farbując je należy pamiętać by nie zmieniać drastycznie ich koloru. W przypadku pasemek warto sięgać po kolory zbliżone do odcienia podstawowego.

50-60 - latki – włosy powinny sprawiać wrażenie jakby były „w ruchu”. W związku z tym należy  unikać w nadmiernych ilościach  pianki i żelu. Środki te sprawia, ze głowa będzie wyglądać jak „w kasku” . Warto zapuścić grzywkę, która zasłoni zmarszczki mimiczne.

Jesień w tym sezonie zauroczy nas bogactwem kolorów. Będzie to typowa  gama jesiennych odcieni: rudości, brązy, czerwienie i pomarańcz. Nadal renesans przezywać będą uczesania wzorowane na tych z lat 20-tych i 30-tych – włosy półdługie, falowane grzywki, podkręcone końcówki. Utrzymującym się trendem będzie nadal opaska. Z uwagi na porę jesienno-zimowa będzie spełniać dodatkową funkcje ochraniając głowę przed nadchodzącym chłodem.

Jesień jest najsmutniejsza pora roku, nie bójmy się wiec poprawić sobie samopoczucia, drobną stylizacyjną metamorfozą.

Jak podobają się Wam najmodniejsze fryzury na jesień 2010? Wypowiadajcie się w komentarzach.

OCENA
3.17
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 5 =