Modne fryzury - wiosna 2010

Fryzury    
ocena

Gdy nadchodzi wiosna, nasze włosy oddychają z ulgą, gdyż wreszcie można, na dobre zrezygnować z nakryć głowy. Aby włosy, po zimie, mogły być naszą ozdobą, musimy szczególnie o nie zadbać.

Modne fryzury - wiosna 2010

sxc.hu

Warto dobrać takie zabiegi pielęgnacyjne, które przywrócą im blask. Włosy które są zdrowe nie wymagają już potem specjalnej troski. Wystarczy je umyć 2-3 razy w tygodniu i nakładać odżywki. Więcej zabiegów pielęgnacyjnych wymagają włosy, które był poddawane w okresie zimowym nadmiernym zabiegom fryzjerskim (farbowanie, trwała ondulacja czy dekoloryzacja).

Bez względu na rodzaj włosów dobrze jest zastosować regenerującą kurację, mającą na celu wzmocnienie cebulek włosów. Można skorzystać z zabiegów u fryzjera, który poleci specjalne preparaty lub wykona np. saunę na włosy. Nałożona odżywka paruje, pod wpływem ciepła ze specjalnej suszarki, dzięki czemu cebulka włosa się otwiera a preparat regenerujący wnika głęboko w strukturę włosa.

Wiosenne zmiany

Wiosną zakłady fryzjerskie przezywają swoiste oblężenie, gdyż wiele z nas pragnie choćby maleńkiej odmiany, jedna z nich może być zmiana koloru włosów. Trendem dominującym w tym roku są wszelkie odmiany rudości, ale również barwy jasnego piasku oraz paleta barw zwana „kolorami ziemi” (miedź, czekolada). Jeśli chodzi  o uczesania to  tej wiosny modna fryzura to artystyczny nieład, czyli wygląd jakbyśmy wstali z łóżka  i zapomnieli użyć grzebienia. Oczywiście taki wygląd wymaga zabiegów stylizacyjnych przy użyciu wosku i dobrze wycieniowanych włosów. Kolejną ciekawą stylizacją jest powrót do łask fryzur z lat 70-tych i 80-tych (to ciekawe, że podobna rzecz ma się z filmami, których dużo będzie remakiem przebojów kinowych z wspomnianych lat) . Tak więc fryzura jak z „Aniołków Charliego” – wywinięte końcówki, puszyste grzywki – to trend absolutnie obowiązkowy.

Inne modne fryzury:

Drapieżnie wycieniowane krótkie włosy

Długie, asymetryczne grzywki zasłaniające ucho i kawałek oka

Styl rustykalny także nie ominął włosów i tak popularne maja być również wszelkiego rodzaju warkocze i plecionki

Gniecione loki, które uzyskasz z włosów kręconych. Musisz tylko, na całej długości pasm, rozprowadzić piankę do stylizacji. Loki stworzysz z ugniecionych, za pomocą dłoni, włosów (stąd nazwa uczesania).

Czy zmieniacie swoje fryzury w zależności od panujących w danym momencie trendów? A może czeszecie się tylko tak jak Wam się podoba, niezależnie od mody? Czekam na Wasze komentarze.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 2 =