Fryzury Prostowanie włosów bez prostownicy

Prostowanie włosów bez prostownicy

-

Chcąc zafundować sobie proste włosy można udać się do fryzjera na zabieg chemicznego prostowania. Nie polecamy jednak tej metody. Chemiczne prostowanie działa na włosy podobnie jak trwała, która pozostawia włosy suche i sprawia, że są osłabione.

Najlepiej prostować włosy samemu przy użyciu kosmetyków o działaniu prostującym oraz odpowiednio dobranej szczotki i suszarki. Najpierw myjemy włosy, gdyż umyte będą podatniejsze oraz nakładamy kosmetyk. Może to być prostująca odżywka bez spłukiwania, żel lub którykolwiek z dostępnych preparatów prostujących włosy, ale upewnij się, że zawiera on proteiny jedwabiu, które stanowią naturalne źródło nawilżenia oraz wpływają dodatnio na elastyczność włosów. Nałóż odpowiednią ilość wybranego produktu, uważając, by nie nałożyć go za dużo, co zniszczy końcowy efekt. W przypadku żelu czy lakieru może nawet pozostawić nieestetyczne białe grudki na włosach. Panie o cienkich i delikatnych włosach powinny używać równie delikatnych produktów, na przykład w sprayu.
Do suszenia najlepsza będzie gruba okrągła szczotka lub specjalnie przeznaczona do prostowania, szczególnie wrażliwych cienkich włosów, szczotka w kształcie prostownicy. suszymy włosy dzieląc je na pasma i kierując strumień powietrza wzdłuż kosmyku włosów w dół. Można również użyć nakładki na suszarkę pomagającej w prostowaniu włosów. Po wysuszeniu można utrwalić fryzurę spryskując ja delikatnie lakierem do włosów.

Domowe użycie szczotki i suszarki nie tylko wygładza włosy nie przesuszając ich, ale także poprawia ich wygląd. Fryzura prezentuje się naturalniej, włosy jaśnieją, a zawarte w kosmetykach prostujących składniki roślinne nawilżają je.

Można się również zdecydować na nowość fryzjerską w dziedzinie prostowania włosów – prostowanie keratynowe, zaczynające się od umycia włosów szamponem oczyszczającym. Następnie na włosy zostaje nałożony na około pół godziny środek zawierający keratynę, po upływie której włosy zostają wysuszone w odpowiedni sposób, okrągłą szczotką i żelazkiem. Do dwóch dni po zabiegu włosów nie należy myć ani spinać. Efekt zabiegu jest długotrwały, może się utrzymać nawet cztery miesiące.

Pamiętajmy, żeby nie stosować prostownic czy żelazek na co dzień. Jeśli już musimy uciec się do ich zastosowania, lepiej zaopatrzyć się w lepszej jakości produkt. Naturalne sposoby prostowania włosów połączone z aplikacją odpowiednich kosmetyków zawierających naturalne składniki są o wiele lepsze dla zdrowia naszych włosów oraz jakości fryzury.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Co grozi za paserstwo?

Paserstwo rozpatrywane może być jako wykroczenie lub przestępstwo. Osobie, która nieświadomie bierze udział w paserstwie, również może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak wykorzystać Hamachi do gry przez Kaillerę?

Często zdarza się tak, że dwaj gracze chcą ze sobą zagrać, ale żaden nie może założyć gry przez Kaillerę P2P, ponieważ nikt nie ma zewnętrznego IP. W takich przypadkach z pomocą przychodzi program Hamachi.

Zobacz też

Jakie należności mogą zostać potrącone z wynagrodzenia za pracę?

Każdy, kto na skutek różnych okoliczności życiowych popadł w długi czy ma problemy ze spłatą zaciągniętych zobowiązań i jednocześnie jest zatrudniony na etacie, może liczyć się z tym, iż jego wynagrodzenie zostanie okrojone o kwoty potrąceń. Prawo wyraźnie reguluje kwestie należności, które mogą zostać potrącone przez pracodawcę z wynagrodzenia pracownika.

Żwirek silikonowy dla kota – czym różni się od innych żwirków?

Żwirek do kuwet to wbrew pozorom niezwykle istotny element kociej wyprawki. Dziś w sklepach dostępnych kilka różnych typów, każdy...

Na co zwracać uwagę, kupując buty na zimę

Większość sklepów kusi sezonowymi wyprzedażami marek. Warto przyjrzeć się im dokładniej i złowić super perełkę dla siebie. Podpowiadamy, na...

Może Cię zainteresuje: