Szampon dla mężczyzny

Fryzury    
ocena

Producenci kosmetyków coraz częściej tworzą serie dedykowane dla mężczyzn. Obok żelu do kąpieli i szamponu, na półkach drogerii coraz większą przestrzeń zajmują, np. kremy przeciwzmarszczkowe dla panów.

Mężczyźni coraz śmielej sięgają po kosmetyki dla nich przeznaczone. Coraz częściej także starają się dobrać produkt zgodny z ich potrzebami. Nie wystarczy już sama etykietka „for men”, ważne jest dostosowanie do rodzaju skóry czy korygujące właściwości kosmetyku usuwające nieporządny defekt.

Wybierając szampon do włosów dla mężczyzn należy przede wszystkim zidentyfikować ewentualny problem, który odpowiednio dobrany szampon mógłby zminimalizować. Łupież, łamliwość włosów, nadmierne wypadanie to najważniejsze z nich. Warto jednak pamiętać o tym, że jeśli dany problem występuje na dużą skalę, konieczna jest konsultacja z dermatologiem, który zdecyduje o dalszym przebiegu leczenia.

Dla mężczyzn, którzy prowadzą aktywny tryb życia, najbardziej odpowiedni jest szampon o formule nawilżającej, przeznaczony zazwyczaj do codziennego użycia. Nie polecamy kosmetyków wielofunkcyjnych np. żel do kąpieli, który jednocześnie może być szamponem –zazwyczaj produkty tego typu wysuszają włosy i zwiększają ich łamliwość.

Włosy słabe i łamliwe wymagają pielęgnacji kosmetykami, które zawierają witaminę B5. Dla panów, którzy mają problem z nadmiernym przetłuszczaniem się włosów zalecamy szampony regulujące ilość wydzielanego sebum, jest to niezwykle ważne szczególnie w sezonie letnim. Normalizacja skóry głowy jest konieczna, jeśli chcemy zachować estetyczny wygląd włosów. W tym celu warto wybrać szampon z olejkiem słonecznikowym i aktywnymi witaminami A, B i E.

Mężczyźni często unikają odżywek i maseczek do włosów, zupełnie niesłusznie uznając je za produkt przeznaczony wyłącznie dla kobiet. Dla mężczyzn, którzy mają przesuszone włosy, zalecamy szampon z odżywką. Panowie, którzy codziennie poddają swoje włosy zabiegom stylizacyjnym, powinni wybrać regenerujący szampon, także z odżywką.

Jakiego szamponu używacie? Jesteście z niego zadowoleni?

OCENA
3.75
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 3 =