Włosy farbowane - pielęgnacja

Fryzury    
ocena

Decyzja o zmianie koloru włosów wiąże się, niestety, z koniecznością dodatkowej troski o nie. Każde farbowanie zmienia strukturę włosów, powodując ich przesuszanie się, dlatego też panie nadające inny kolor swoim włosom powinny być świadome tego, w jaki sposób pielęgnować je po farbowaniu.

Włosy farbowane - pielęgnacja

www.sxc.hu

Pierwszym krokiem podjętym w trosce o farbowane włosy będzie odpowiedni dobór szamponu. Zwykły szampon, którego używałyśmy do tej pory, powinien zostać zastąpiony specjalnym, przeznaczonym do włosów farbowanych. Szampony takie zawierają specjalne składniki dbające o nawilżenie włosa, zapobiegając jego wysuszeniu składnikami preparatów koloryzujących. Z mnogości szamponów przeznaczonych do włosów farbujących osoby o włosach koloru jasnego mogą zdecydować się na przykład na preparaty bazujące na wyciągu z rumianku, który rozjaśnia włosy w sposób naturalny, regeneruje, zmiękcza oraz ma właściwości ochronne. Panie farbujące włosy na ciemno mogą sięgnąć po kosmetyk zawierający w swym składzie rozmaryn, który z kolei ma naturalne właściwości przyciemniania włosów, nadawania im miękkości, odżywiania oraz chronienia je przed czynnikami zewnętrznymi. Szampony do włosów farbowanych pomagają także w utrzymaniu trwałego koloru, odżywianiu włosów oraz nadania im połysku.

Panie o włosach farbowanych powinny schować suszarki, prostownice oraz żelazka głęboko do szafki. Wysuszone farbowaniem włosy nie powinny być narażane na dodatkowe czynniki wysuszające je. Przebywając na słońcu powinny zawsze znajdować się ukryte pod czapką lub kapeluszem, by niknąć szkodliwego działania promieni słonecznych, które mogą sprawić, że włosy stracą połysk oraz kolor. Ostrożnie należy postępować nie tylko w przypadku kąpieli słonecznych, ale i morskich oraz tych w chlorowanej wodzie basenu. Słona lub chlorowana woda podobnie źle wpływa na strukturę włosa, odbierając mu blask, wysuszając oraz działając niekorzystnie na kolor.

Używanie odpowiedniego szamponu i odżywki do włosów farbowanych oraz dbanie o niewystawianie włosów na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych to nie wszystko. Należy pamiętać, by nie farbować włosów zbyt często, szczególnie nie nakładać koloru częściej niż raz w miesiącu. Zdecydowanie trzeba unikać farbowania włosów i poddawania ich trwałej ondulacji w tym samym czasie – sprawi to, iż włosy utracą blask i szybciej ulegną wysuszeniu. W celu nawilżenia i pielęgnacji włosów i skóry głowy można stosować nawilżające balsamy, ziołowe maseczki i olejki oraz masować skórę przez 10 minut dziennie. Zabiegi te pomogą odżywić włosy, zachować ich naturalną strukturę, cieszyć się kolorem i blaskiem.

Pielęgnacja włosów farbowanych jest procesem wielowymiarowym, należy być świadomym, iż nie tylko wybór odpowiedniego szamponu jest ważny, szczególnie kiedy nadchodzi lato i włosy wystawione są na większą ilość szkodliwych bodźców zewnętrznych. Troska o włosy na pewno zaowocuje ich pięknym, zdrowym wyglądem oraz trwałością koloru.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 4 =