Wybór peruki

Fryzury    
ocena

Peruki są znane od wieków, a wynaleziono je w starożytnym Egipcie. Ówczesna moda miała na celu dodanie urody, równie ważne było znaczenie ochronne - przed zbyt silnymi promieniami słońca. Do łask wróciły w XVII we Francji. Normą było golenie głowy i okrywanie jej kosztowną peruką. Było to podyktowane również względami higienicznymi – mycie nie było zbyt popularne, a peruka ukrywała choroby skóry, jak i wszechobecną wszawice.

Wybór peruki

sxc.hu

Obecnie peruki można nosić dla kaprysu lub jeśli zmusiła nas do tego choroba, na przykład utraciliśmy włosy wskutek leczenia. Nie musimy czuć się z tym niekomfortowo, gdyż obecnie mamy ogromny wybór peruk. Dostępne są w różnych kolorach, nawet tych najbardziej ekstrawaganckich jak również takie z pasemkami. Możemy zakupić zarówno peruki z długimi, jak i krótkimi włosami.

Rodzaje peruk

Peruki wykonane z prawdziwych włosów, mają wygląd naturalnej fryzury, którą widać gołym okiem jak również w dotyku, są także łatwe w pielęgnacji.

Drugi rodzaj to peruki syntetyczne. Na nie jest największy popyt wśród osób zainteresowanych zakupem peruki na specjalną okazję np. na bal sylwestrowy czy maskowy. Trudno nie zrobić wrażenia w peruce koloru fioletowego lub srebrnego.

Niektóre osoby decydują się na peruki na mikroskórze. Służy ona zakryciu tego elementu skóry gdzie nie mamy włosów - na przykład jedynie przód głowy. Jest to delikatna struktura wykonana z żelu, którą można różnie formować. W ten sposób istnieje możliwość dołączenia włosów, które doczepia się do tych naturalnych. Jest to świetne rozwiązanie, choć może być kosztowne – ceny sięgają 6 tysięcy złotych, ale jest to rozwiązanie  trwałe i starcza na dłużej.

Dobór peruki

Przy doborze peruki powinnyśmy kierować się odczuciem czy jest nam w niej wygodnie, czy naprawdę nie czujemy jej na głowie. Często osoby, które choroba zmusiła do decyzji o zakupie peruki,  dobierają ją tak, aby była jak najbardziej zbliżona wyglądem do ich naturalnej fryzury.

Pielęgnacja peruki
Korzystając z nich musimy przestrzegać zaleceń producentów, w innym razie szybko się zniszczy. Jeśli będziemy przestrzegać pewnych reguł to będą nam służyły długo.

Oto zasady utrzymania:

Nie należy ich rozczesywać na mokro, a te z lokami można układać tylko palcami.
Peruki powinno przechowywać się w suchym miejscu, najlepiej w szafce, aby uniknąć ich zakurzenia.
Można je  prać w temperaturze 25ᵒ C. Zabieg polega na tym, iż zostawiamy je na 5 minut w wodzie z szamponem, potem wyciągamy i suszymy.

Nosiliście kiedyś perukę? Czym kierowaliście się przy jej wyborze?

OCENA
2.67
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 2 =