Assassin's Creed II - jak zabić 5 strażników jednocześnie?

Gry    
ocena

Wykonanie tego zadania jest konieczne, aby zdobyć jedno z najtrudniejszych trofeów/osiągnięć w grze (nazwa "Sweeper"). Poniższy sposób na zabicie 5 strażników działa zarówno na PC, Playstation 3, jak i Xbox 360.

Assassin's Creed II - jak zabić 5 strażników jednocześnie?

Redakcja

Na początek musimy nauczyć się umiejętności "Sweep" (podcięcie mieczem nóg przeciwnika). W tym celu wracamy do naszej posiadłości w Monteriggioni. Idziemy na arenę walk (na środku placu przed schodami prowadzącymi na górę posiadłosci). Zagadujemy do stojącego przed nią nauczyciela i wybieramy "Special Moves" (Ataki specjalne), a następnie Long Weapons (Długa broń). Płacimy 10.000 Florinów (waluta), a następnie musimy czterokrotnie podczas walki na arenie wykonać technikę Sweep. W tym celu przytrzymujemy kilka sekund  przycisk ataku (Kwadrat – Playstation 3, X – Xbox 36, Lewy przycisk myszy – PC). Jeśli nam się uda, to Ezio nauczy się techniki Sweep, którą będzie mógł użyć zawsze, kiedy tylko w ręku będzie trzymał Long Weapons.

Long Weapons to wszystkie długie bronie, które ponadto nasz bohater trzyma oburącz, a więc wszelkiego rodzaju miecze, halabardy czy dwuręczne topory.

Kiedy już mamy wyuczoną zdolność, czas unieszkodliwić 5 strażników naraz. Udajemy się do Venice (Wenecji) i wybieramy dzielnicę San Marco. Od razu po pojawieniu się w porcie widzimy po drugiej stronie mostku grupkę 4 strażników. Podbiegamy i od razu wywołujemy alarm. Strażnicy rzucą się w naszą stronę.

Teraz najtrudniejsze zadanie: musimy schować broń, wybrać walkę za pomocą pięści i koniecznie zająć się strażnikiem okutym w zbroję, który trzyma oburącz długi miecz. Przez cały czas będą nas atakowali inni, więc trzeba wcześniej koniecznie zaopatrzyć się w apteczki. Staraj się odciągnąć od reszty strażnika z mieczem. Najlepiej używaj uników (Tył plus X – Playstation 3, Tył plus A – Xbox 360, Tył plus Spacja – PC), po czym podbiegaj i atakuj pięściami. Przy odrobinie szczęścia strażnik wypuści swój miecz. Podnieś go szybko, a następnie kieruj się na zachód od miejsca z którego przybyłeś. Wciąż brakuje dwóch strażników, dlatego powoli idź, pamiętając, aby cały czas blokować ataki. Niebawem pojawi się kolejna grupka strażników. Teraz będzie jeszcze trudniej, dlatego staraj się wykorzystać elementy otoczenia, aby nieco opóźnić ataki strażników. Kiedy będziesz miał chwilę czasu, szybko wciśnij przycisk ataku – pamiętaj, że jednocześnie musisz powalić aż 5 strażników. Kiedy to zrobisz powinno wpaść upragnione trofeum/osiągnięcie.

Jak często gracie w tę grę, które misje lubicie najbardziej? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =