Bakugan - zasady gry

Gry    
ocena

Bakugan to gra komputerowa powstała w oparciu o japońską serię animowaną „Bakugan: Młodzi wojownicy”. Fabuła gry oparta jest na historii stworzeń nazwanych Bakugan oraz grupy młodych osób, które ze sobą rywalizują korzystając z pomocy tych istot.

Bakugan - zasady gry

Redakcja

Bakugany są bowiem istotami o potężnej mocy, które zamknięte są w kulach, ale po wrzuceniu ich na pole walki wracają do swojej prawdziwej postaci. Każdemu z Bakuganów przyporządkowana jest domena mocy, inaczej żywioł. Jest to specjalizacja Bakugana. Wyróżnia się sześć domen. Są to: Pyrus – ogień, Haos - światło, Ventus - wiatr, Aquos - woda, Darkus - ciemność, Subterra - ziemia. Istnieją też kryształowe Bakugany (Werna, Naga).

Pierwotnym światem Bakuganów jest Vestroia. Jest to olbrzymi wszechświat złożony z sześciu wymienionych powyżej żywiołów. W pierwszej części gry, Bakugan Battle Brawlers główną postacią są dwa Bakugany: Leonidas i Vladitor. Gracz wchodzi do tego świata przy pomocy nowej, wykreowanej przez siebie postaci. Leonidas okazuje się mieć inne korzenie niż reszta Bakuganów (nie pochodzi z Vertoii jak inni), a jego styl walki nacechowany jest w dużym stopniu agresją. Z tych powodów większość Bakuganów ma do niego podejrzliwy stosunek. 

W drugiej części gry (Bakugan Battle Brawlers: Defenders of the Core) gracz ma za zadanie zmierzyć się z Veksosami. Celem gracza jest uratowanie wszystkich Bakuganów. Podobnie jak w pierwszej części gry, gracz sam kreuje własną postać. Głównym zadaniem w grze jest powstrzymanie Spectry przed odebraniem mocy duchowi Abbys.

Bakugan to również gra karciana. Do gry używa się specjalnych kart. Na początku gracze układają jedną ze swoich kart obok karty przeciwnika w ten sposób, by stykały się one ze sobą rogami. Następnie rzuca się Bakuganami. Jeśli Bakugany obu graczy otworzą się na tej samej karcie otwarcia następuje bitwa. Zwycięzcą starcia jest ten, kto uzyskał więcej punktów. W bitwie Bakugan używa się kart super mocy oraz kart postaci.

Chcesz się przekonać o czym piszemy? Obejrzyj trailer:

Jak Wam się podoba Bakugan? W co obecnie gracie? Jakieś rekomendacje? Dajcie znać!

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 5 =