Bakugany są bowiem istotami o potężnej mocy, które zamknięte są w kulach, ale po wrzuceniu ich na pole walki wracają do swojej prawdziwej postaci. Każdemu z Bakuganów przyporządkowana jest domena mocy, inaczej żywioł. Jest to specjalizacja Bakugana. Wyróżnia się sześć domen. Są to: Pyrus – ogień, Haos – światło, Ventus – wiatr, Aquos – woda, Darkus – ciemność, Subterra – ziemia. Istnieją też kryształowe Bakugany (Werna, Naga).

Pierwotnym światem Bakuganów jest Vestroia. Jest to olbrzymi wszechświat złożony z sześciu wymienionych powyżej żywiołów. W pierwszej części gry, Bakugan Battle Brawlers główną postacią są dwa Bakugany: Leonidas i Vladitor. Gracz wchodzi do tego świata przy pomocy nowej, wykreowanej przez siebie postaci. Leonidas okazuje się mieć inne korzenie niż reszta Bakuganów (nie pochodzi z Vertoii jak inni), a jego styl walki nacechowany jest w dużym stopniu agresją. Z tych powodów większość Bakuganów ma do niego podejrzliwy stosunek.

W drugiej części gry (Bakugan Battle Brawlers: Defenders of the Core) gracz ma za zadanie zmierzyć się z Veksosami. Celem gracza jest uratowanie wszystkich Bakuganów. Podobnie jak w pierwszej części gry, gracz sam kreuje własną postać. Głównym zadaniem w grze jest powstrzymanie Spectry przed odebraniem mocy duchowi Abbys.

Bakugan to również gra karciana. Do gry używa się specjalnych kart. Na początku gracze układają jedną ze swoich kart obok karty przeciwnika w ten sposób, by stykały się one ze sobą rogami. Następnie rzuca się Bakuganami. Jeśli Bakugany obu graczy otworzą się na tej samej karcie otwarcia następuje bitwa. Zwycięzcą starcia jest ten, kto uzyskał więcej punktów. W bitwie Bakugan używa się kart super mocy oraz kart postaci.

Chcesz się przekonać o czym piszemy? Obejrzyj trailer:

Jak Wam się podoba Bakugan? W co obecnie gracie? Jakieś rekomendacje? Dajcie znać!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKurs malarstwa czy studia na ASP?
Następny artykułAlkochińczyk – zasady gry

Norbert Banasiak - ukończył studia na kierunku stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim. Posiada różnorodne doświadczenie redaktorsko-dziennikarskie. Współpracował m.in. z Gazetą Prawną,  portalem i miesięcznikiem branży rozrywkowej E-PLAY, miesięcznikiem What`up in Warsaw.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Lubię w szczególności wszelkie gry, które rozwijają przydatne umiejętności: logiczne myślenie, koncentrację, szybkie podejmowanie decyzji. Moje zainteresowania zawodowe, jak i prywatne, oscylują poza tym wokół zagadnień związanych z kwestiami językowymi (translatoryka, semiotyka), Internetem, polityką międzynarodową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here