Gry Bakugan - zasady gry

Bakugan – zasady gry

-

Bakugany są bowiem istotami o potężnej mocy, które zamknięte są w kulach, ale po wrzuceniu ich na pole walki wracają do swojej prawdziwej postaci. Każdemu z Bakuganów przyporządkowana jest domena mocy, inaczej żywioł. Jest to specjalizacja Bakugana. Wyróżnia się sześć domen. Są to: Pyrus – ogień, Haos – światło, Ventus – wiatr, Aquos – woda, Darkus – ciemność, Subterra – ziemia. Istnieją też kryształowe Bakugany (Werna, Naga).

Pierwotnym światem Bakuganów jest Vestroia. Jest to olbrzymi wszechświat złożony z sześciu wymienionych powyżej żywiołów. W pierwszej części gry, Bakugan Battle Brawlers główną postacią są dwa Bakugany: Leonidas i Vladitor. Gracz wchodzi do tego świata przy pomocy nowej, wykreowanej przez siebie postaci. Leonidas okazuje się mieć inne korzenie niż reszta Bakuganów (nie pochodzi z Vertoii jak inni), a jego styl walki nacechowany jest w dużym stopniu agresją. Z tych powodów większość Bakuganów ma do niego podejrzliwy stosunek.

W drugiej części gry (Bakugan Battle Brawlers: Defenders of the Core) gracz ma za zadanie zmierzyć się z Veksosami. Celem gracza jest uratowanie wszystkich Bakuganów. Podobnie jak w pierwszej części gry, gracz sam kreuje własną postać. Głównym zadaniem w grze jest powstrzymanie Spectry przed odebraniem mocy duchowi Abbys.

Bakugan to również gra karciana. Do gry używa się specjalnych kart. Na początku gracze układają jedną ze swoich kart obok karty przeciwnika w ten sposób, by stykały się one ze sobą rogami. Następnie rzuca się Bakuganami. Jeśli Bakugany obu graczy otworzą się na tej samej karcie otwarcia następuje bitwa. Zwycięzcą starcia jest ten, kto uzyskał więcej punktów. W bitwie Bakugan używa się kart super mocy oraz kart postaci.

Chcesz się przekonać o czym piszemy? Obejrzyj trailer:

Jak Wam się podoba Bakugan? W co obecnie gracie? Jakieś rekomendacje? Dajcie znać!

Norbert Banasiak

Norbert Banasiak - ukończył studia na kierunku stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim. Posiada różnorodne doświadczenie redaktorsko-dziennikarskie. Współpracował m.in. z Gazetą Prawną,  portalem i miesięcznikiem branży rozrywkowej E-PLAY, miesięcznikiem What`up in Warsaw.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Lubię w szczególności wszelkie gry, które rozwijają przydatne umiejętności: logiczne myślenie, koncentrację, szybkie podejmowanie decyzji. Moje zainteresowania zawodowe, jak i prywatne, oscylują poza tym wokół zagadnień związanych z kwestiami językowymi (translatoryka, semiotyka), Internetem, polityką międzynarodową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Co warto zobaczyć w Lublinie?

Lublin to miasto, które obfituje w atrakcje turystyczne. Znajdzie tu dla siebie coś interesującego miłośnik zabytków, muzeów, jak i przyrody.

Co grozi za plagiat pracy magisterskiej?

Plagiat jest przestępstwem zagrożonym karą. W przypadku plagiatu dotyczącego pracy magisterskiej skutki wykrycia przestępstwa mogą być jeszcze bardziej bolesne.

Zobacz też

Jakie są najlepsze gry karciane?

Największym uznaniem wśród graczy cieszą się najczęściej tradycyjne gry karciane. Do tej grupy zalicza się min. brydż, makao, poker, tysiąc. W dalszej kolejności są to blackjack czy wist.

Żwirek silikonowy dla kota – czym różni się od innych żwirków?

Żwirek do kuwet to wbrew pozorom niezwykle istotny element kociej wyprawki. Dziś w sklepach dostępnych kilka różnych typów, każdy...

Na co zwracać uwagę, kupując buty na zimę

Większość sklepów kusi sezonowymi wyprzedażami marek. Warto przyjrzeć się im dokładniej i złowić super perełkę dla siebie. Podpowiadamy, na...

Może Cię zainteresuje: