Gry Bejeweled - zasady gry

Bejeweled – zasady gry

-

Zasady – podobnie jak w wielu grach logicznych – tylko początkowo wydają się proste, zaś na wyższym stopniu wtajemniczenia wymagana jest bardziej rozległa wiedza i logiczne myślenie.

Gra składa się z kilkudziesięciu pól, zaś w każdym polu znajduje się kryształ. Na planszy znajduje się kilka rodzajów kryształów w różnych kolorach. Zadaniem gracza jest ułożyć kryształy w taki sposób, aby przynajmniej 3 (lub więcej) kryształy tego samego koloru stykały się ze sobą w lini prostej poziomo lub pionowo. Kiedy tak się stanie, kryształy te znikają, zaś z górnej części planszy na jej miejsce pojawiają się kolejne, które zapełniają całą planszę. W danym ruchu można przesunąć tylko jeden kryształ poziomo lub pionowo. Jeśli przesuniemy kryształ w złą stronę (nie zetknie się z przynajmniej trzema), to w zależności od wersji gry i zasad: albo musimy powtórzyć ruch, albo tracimy punkty.

Najczęściej gra dzieli się na etapy, levele lub misje. Najczęściej naszym celem jest zdobycie określonej ilości punktów ze zbitych kryształów, aby móc przejść do kolejnej. Najlepiej punktowane są zbicia przynajmniej 5 kryształów. Można także robić łańcuchy zbić – np.x po przesunięciu jednego kryształu zbijemy jednocześnie 4 pionowo koloru zielonego i 3 poziomo koloru czerwonego – wtedy taka kombinacja dostarcza znacznie większej ilości punktów. Gra kończy się wtedy, kiedy na planszy nie da się ułożyć ani jednego łańcucha przynajmniej 3 kryształów.

Uwaga!

Aby nie dopuścić do braku odpowiednich kryształów o wiele bardziej opłaca się (oczywiście kiedy mamy taką możliwość) usuwać kryształy pionowo, gdyż wtedy pojawia się większa ilość nowych klocków, a co za tym idzie – więcej możliwości na nowe kombinacje gwarantujące większą ilość punktów.

Graliście kiedyś w Bejeweled? Jakie są wasze opinie na temat tej gry? Wypowiadajcie się w komentarzach.

Łukasz Bernacki

Łukasz Bernacki – z wykształcenia politolog specjalizujący się w Dziennikarstwie i Public Relations. Pracował jako Redaktor w serwisach Gery.pl oraz Team Leader w spółce Redefine, należącej do Grupy Polsat. Zajmował się przede wszystkim pisaniem różnego rodzaju artykułów, recenzji, zapowiedzi i newsów dotyczących branży elektronicznej rozrywki, nowych technologii oraz świata kina. Współpracuje również z Wydawnictwem Internetowym CATALIST oraz bierze czynny udział w rozwoju sceny e-gamingowej największego polskiego serwisu o tej tematyce Honmaru.pl.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Od najmłodszych lat interesowałem się branżą elektronicznej rozrywki, kinematografią oraz nowymi technologiami. Z wiekiem postanowiłem połączyć swoją pasję z przelewaniem myśli na papier, co zaowocowało pracą w ogólnopolskich redakcjach poświęconych wymienionym tematykom.

Hobbystycznie jestem również związany z rozwojem e-gamingu w naszym kraju za pośrednictwem strony Honmaru.pl – organizuję liczne turnieje oraz rankingi w rozmaite gry, a od niedawna również biorę aktywny udział w organizacji turniejów offline w popularne bijatyki (Tekken 6, Mortal Kombat).

W wolnej chwili lubię sięgnąć również po dobrą książkę. Nie stronię przy tym od regularnego uprawiania sportu z naciskiem na rower i koszykówkę. Regularnie ćwiczę także taniec towarzyski w każdej postaci oraz uwielbiam podróże na niezbadane jeszcze przeze mnie lądy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Czy mężczyźni mają punkt G?

Każdy z nas podejmując erotyczną grę, marzy o tym, by osiągnąć szczyt miłosnego uniesienia. Jednocześnie każdy kochanek pragnie sprawić swojej partnerce największą rozkosz, a każda kochanka chce doprowadzić mężczyznę do takiego orgazmu, jakiego jeszcze nigdy wcześniej nie zaznał. Znawcy tematu twierdzą, że nic nie jest w tej dziedzinie bardziej skuteczne niż stymulacja punktu G.

Owoce, warzywa w marcu – jakie kupować?

Marzec przynosi zapowiedź wiosny - i nadzieję rozszerzenia jadłospisu dla wszystkich warzywożerców, warzywojadków i innych wielbicieli roślinnej diety.

Zobacz też

Opcje walutowe – informacje

Opcje walutowe należą do instrumentów pochodnych, stanowią – podobnie jak kontrakty – umowę zawieraną pomiędzy ich nabywcą a osobą sprzedającą, zwaną wystawcą.

Pomysł na wakacje. Busem na Bałkany

Rok 2020 postawił pod dużym znakiem zapytania większość naszych planów wakacyjnych. Zamknięte granice, wstrzymane połączenia lotnicze i niepewność, która...

Zegarek – uniwersalne akcesorium

Zegarki znane są już od wielu wieków i towarzyszą człowiekowi każdego dnia - czy to wisząc na ścianie, czy...

Może Cię zainteresuje: