Call of Duty 4 - jak grać w multiplayer?

Gry    
ocena

Call of Duty 4 posiada bardzo ciekawą fabułę, jednak gra osiąga pełnię dopiero w trybie wieloosobowym. Zabawa ze znajomymi, bądź też nawet obcymi graczami to nie lada frajda, której nie da się zastąpić żadnym trybem jednoosobowym. Jak grać w multiplayera? Dowiecie się tego z poniższego poradnika.

Call of Duty 4 - jak grać w multiplayer?

Redakcja

Odpalamy grę, a następnie w menu głównym klikamy opcję „multiplayer” bądź też „gra wieloosobowa”, w zależności od wersji językowej. Przejdziemy do modułu przeznaczonego do sieci.

Zostaniemy poproszeni o stworzenie własnego profilu. Nazywamy naszego wojaka i praktycznie już jesteśmy gotowi do gry. Warto jednak na chwilę zatrzymać się jeszcze w menu.

Przed rozpoczęciem walki warto zaznajomić się z podstawowymi klasami tudzież stworzyć swoją własną. Oczywiście na początku nie mamy zbyt wielkiego pola do popisu, wszak kolejne przedmioty i bronie są odblokowywane wraz z postępem naszej postaci.

Gdy jesteśmy już gotowi, przechodzimy do opcji „find game” bądź „wyszukaj grę”. Wyświetli się nam lista dostępnych serwerów. Uwaga, należy zwracać baczną uwagę na pole „ping”. Oznacza ono nic innego, jak opóźnienie między naszym komputerem a serwerem. Jeżeli wartość pingu przekracza 100, nie wchodzimy do takiej gry, gdyż walka będzie mało komfortowa. Kolejnym ważnym aspektem jest liczba graczy. Starajmy się przyłączać do takich gier, w których liczba graczy oscyluje w okolicach 16. Mniejsza ilość oznacza bieganie i szukanie się po mapie, większa natomiast gwarantuje niesamowity chaos na polu bitwy, co też znowu takie fajne nie jest.

Podczas gry zauważymy, iż naliczane są nam punkty doświadczenia. Zdobywamy je za zabijanie wrogów, asysty czy też wysadzenie wymaganego punktu. Po zdobyciu określonej ilości doświadczenia awansujemy na wyższy poziom, odblokowując tym samym nowy sprzęt. Warto zatem co jakiś czas zaglądać do menu i tworzyć nowe klasy - z podstawowym wyposażeniem nie mamy zbytnich szans w późniejszym etapie gry.

Pobierz wersję demonstracyjna gry - Modern Warfare

Zobacz też film:

Udało się czy mieliście jakieś problemy? Co sądzicie u opcji multiplayer w CoD4? Dajcie znać.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 1 =