Chcesz zacząć grać w Minecraft?

Gry    
ocena

Minecraft to gra, która nie ma z góry założonych celów. Jest to produkcja typu sandbox, a więc od nas zależy, co w danej chwili chcemy robić. Należy jednak pamiętać o kilku zasadach, dzięki którym będziemy w stanie przetrwać, a przede wszystkim - efektywnie budować wymarzone obiekty.

Chcesz zacząć grać w Minecraft?

Fot.: Redakcja

Początki z Minecraftem mogą wydawać się bardzo trudne. Budzimy się na wyspie bez żadnych narzędzi. W pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o dostateczną ilość drewna, z którego w późniejszym czasie wytworzymy inne przedmioty. Drewno pozyskujemy z rosnących drzew, podchodząc do pnia i uderzając w niego (lewy przycisk myszy). W późniejszym czasie równie ważny jest kamień czy węgiel, jednak do skutecznego wydobycia tych surowców potrzebujemy specjalistycznych narzędzi.

Crafting (wytwarzanie przedmiotów) jest bardzo ważną funkcją w grze, bez której nie przetrwalibyśmy jednej nocy. Aby skorzystać z dobrodziejstw craftingu, potrzebujemy surowców oraz trochę wyobraźni. Naciskamy klasisz „e” (bądź też i), aby dostać się do ekwipunku. Z tego poziomu jesteśmy w stanie wytworzyć podstawowe narzędzia. Początkowo potrzebny jest nam kilof, siekiera oraz łopata. W późniejszym czasie możemy zastąpić drewniany kilof kamiennym, wykorzystując do tego analogiczny surowiec. Lepszy materiał wykorzystywany do produkcji narzędzi daje nam większe efekty przy wydobyciu (przykładowo zmniejsza się czas pozyskiwania surowców), warto zatem tworzyć bardziej wartościowe przedmioty.

Cała zabawa w Minecraft polega na budowaniu, nie ma tu określonych celów - te narzucamy sobie sami. Nie można jednak zapominać, iż nie wszystko w świecie gry jest dla nas przyjazne. W grze występują potwory, których jedynym celem jest pozbawienie nas życia. W nocy sytuacja komplikuje się dodatkowo, dlatego w pierwszych dniach należy skupiać się głównie na przetrwaniu. Prowizoryczną chatkę możemy wykuć w ścianach gór, zabudowując za sobą drogę tudzież wstawiając w lukę drzwi (takowe wykonamy, łącząc pionowo 6 desek). Bardzo ważnym przedmiotem potrzebnym w nocy jest pochodnia. Takową wykonamy z patyków oraz węgla (należy go uprzednio znaleźć).

Podstawy Minecrafta są bardzo proste, jednak dają dużo możliwości w późniejszych etapach gry. Należy pamiętać, iż lewym przyciskiem myszy wydobywamy surowce bądź też atakujemy potwory, prawym natomiast stawiamy elementy konstrukcji bądź używamy przedmiotów (np. stół craftingowy). Równie ważnym elementem jest odpowiednie rozlokowanie narzędzi na pasku podręcznych przedmiotów. Warto pod klawiszem nr. 1 umieścić miecz, aby móc go dobyć w każdej chwili. Na kolejnych slotach nie zapominajmy o kilofach i siekierach, a także mięsie potrzebnym do leczenia.

Z podstawową wiedzą jesteśmy w stanie zbudować cuda. Pomysłowość graczy niejednokrotnie zachwyciła, z pewnością zachwyci jeszcze nie raz.

Pooglądaj też film o tym, jak przetrwać pierwszą noc:

W co obecnie gracie, poza Minecraftem? Jakieś rekomendacje? Dajcie znać!

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 2 =