Co jest lepsze do gier - komputer czy laptop?

Gry    
ocena

Takie pytanie zadaje sobie każdy amator gier. Zanim jednak zdecyduje się kupić odpowiedni sprzęt, powinien przeanalizować kilka czynników. A zatem:

Co jest lepsze do gier - komputer czy laptop?

sxc.hu

Cena – jeśli nastawiamy się na kupno solidnego komputera do gier, a mimo to chcemy wydać jak najmniej, to zdecydowanie bardziej opłaca się kupić PC stacjonarny. Przede wszystkim poszczególne podzespoły są znacznie tańsze, a poza tym można je łatwiej wymienić w sytuacji, gdy np. chcemy zmienić grafikę lub procesor na lepszy. Laptopy najczęściej tworzą zamkniętą strukturę i ewentualna wymiana części kosztuje dużo więcej.

Awaryjność – tutaj również komputer stacjonarny ma więcej zalet. Większość obecnie produkowanych laptopów tworzona jest taśmowo z myślą o sprawnym działaniu dopóki nie pojawi się pierwsza usterka. Ponadto im nowsze laptopy, tym trudniej znaleźć do nich ewentualne części wymienne w razie awarii. Pod tym względem znacznie lepiej wygląda sytuacja z PC stacjonarnymi, głównie ze względu na bardziej otwartą strukturę i tańsze części.

Funkcjonalność i wygoda – tutaj można polemizować, gdyż zarówno komputer stacjonarny, jak i laptop dobrze sprawdzają się w biurze czy w domu. Jeśli wiemy, że grać będziemy wyłącznie w jednym miejscu to  wartozdecydować się na kupno komputera stacjonarnego. Jeśli często wyjeżdżamy i zależy nam na mobilności, wtedy laptop jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem.

Możliwości sprzętowe – w zasadzie nie ma żadnych różnic między oboma typami komputera. Za to różnicę na pewno odczujemy pod względem wspomnianej już ceny – taka sama konfiguracja sprzętowa w laptopie wyniesie nas nawet o kilkaset złotych więcej niż w przypadku PC stacjonarnego.

UWAGA!

Biorąc pod uwagę powyższe czynniki, w ogólnym rozrachunku zwycięża komputer stacjonarny. Zdecydowane atuty laptopa to możliwość użytkowania w dowolnym miejscu i czasie oraz mniejsza objętością i lżejsza waga. Jeśli jednak wiemy, że z komputera będziemy korzystać w określonym miejscu oraz zależy nam na jak najmniejszym wydatku, to lepszym wyborem będzie PC stacjonarny.

Z jakiego sprzętu korzystacie do gier i dlaczego wybraliście akurat ten? Czekamy na Wasze opinie!

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 1 =