Czy warto grać w gry na Facebook?

Gry    
ocena

Facebook nawiedził nas niespodziewanie i bardzo szybko. W krótkim czasie opanował sporą część Internetu, czy wyobrażacie sobie dzisiaj kogoś, kto nie posiada profilu na wyżej wspomnianym portalu? Do podobnych wniosków doszli także producenci gier, przenosząc sporą część branży właśnie w to środowisko. Czym tak naprawdę są gry na Facebooku i czy warto w nie grać?

Czy warto grać w gry na Facebook?

Fot.: Redakcja

Odpowiedź na drugi człon pytania jest bardzo prosta - oczywiście, że tak! Pragniecie chwilki relaksu, ale nie macie czasu na zagłębianie się w wielowątkowa fabułę poważnej produkcji, a co najważniejsze, nie macie pieniędzy na kupno takiej gry? W takim przypadku Facebook wyciąga do Was pomocną dłoń. Bez instalowania dodatkowych aplikacji (co prawda niektóre gry wymagają od nas instalacji dodatkowego oprogramowania, ale są to przypadki wręcz marginalne), bez użerania się z konfiguracją sprzętową, łatwo i przyjemnie możemy zanurzyć się w świat wybranej gry. Nie potrzebujemy do tego super komputera – wystarczy stary laptop, aby obsłużyć przeglądarkę internetową, gdyż wszystko odbywa się właśnie z pozycji browsera.

Dodatkową zaletą gier na Facebooku jest ich ogólna dostępność. W domu, w pracy czy w szkole na lekcji informatyki - wszędzie jesteśmy w stanie uruchomić ulubiony tytuł, o ile mamy oczywiście dostęp do Internetu. I właściwie tyle dzieli nas od porządnej dawki relaksu i odprężenia.

Większość gier na Facebooku to produkcje proste, nie wymagające od użytkownika jakichkolwiek umiejętności, a przy okazji oferujące pokaźną dawkę frajdy. Wystarczy wspomnieć tu bardzo popularne Farmville, w którym to zarządzamy własną farmą, dbając o wszystko, co z nią związane. Prostych gier tego typu znajdziemy w serwisie ogromną ilość, tak więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Z takiego założenia wynika również osobny fakt - gry na Facebooku przeznaczone są dla wszystkich, a przede wszystkim dla tych, którzy w normalnych okolicznościach w ogóle nie grają. Łatwa dostępność, prostota oraz niski poziom trudności to główne karty przetargowe, które przemawiają do osobników nie interesujących się grami. Zachęcać może również fakt, iż wszystkie produkcje posiadają listy znajomych, z którymi możemy wspólnie grać, a przede wszystkim rywalizować. Facebook to dobre miejsce, aby pokazać innym, kto tu jest najlepszy (oczywiście należy traktować to jako zabawę).

Granie jeszcze nigdy nie było tak proste, a przy okazji przyjemne. A przecież o to chodzi - o relaks, zabawę i miłe spędzanie wolnego czasu.

Gracie w jakieś gry na FB? Które polecacie? Dajcie znać.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =