Demon's Souls - zasady gry

Gry    
ocena

Demon's Souls jest jednym z najtrudniejszych rpgów, jakie ostatnio pojawiły się na rynku. Na początek warto więc zapoznać się z konfiguracją oraz najważniejszymi technikami niezbędnymi do przetrwania.

Demon's Souls - zasady gry

Redakcja

Jak grać w Demon's Souls?

Lewa gałka analogowa – sterowanie bohaterem
D-pad góra – wybór między dostępną Magią/Cudami (Magic/Miracle)
D-pad dół – wybór między dostępnymi przedmiotami jednorazowego użytku (np. mikstury leczące)
D-pad lewo – wybór między dostępnymi wyekwipowanymi brońmi w lewej ręce (broń lub tarcza)
D-pad prawo – wybór między dostępnymi wyekwipowanymi brońmi w prawej ręce (broń lub tarcza)
Select – możliwość odczytywania wiadomości od graczy z poradami albo głosowania (w trybie online) na pozostawione porady
Start – włączenie opcji gry. Pamiętaj, że w tej grze nie ma pauzy, a więc jeśli włączysz Start to wciąż możesz być atakowany. Najlepiej używaj tej funkcji dopiero jak będziesz w lokacji Nexus
X – przycisk aktywacyjny (np. włączenie/wyłączenie danego mechanizmu)
Kwadrat – użycie przedmiotu jednorazowego użytku (np. mikstury leczącej)
Kółko (trzymać) – sprint
Kółko (raz nacisnąć) – unik do tyłu (w przypadku wychylenia gałki analogowej w określonym kierunku – unik w tym samym kierunku/turlanie)
Kółko (w trakcie spadania z wysokości przed samym uderzeniem) – pozwala szybko dojść do siebie po upadku
Trójkąt – wciśnięcie powoduje, że nasza postać trzyma broń dwiema rękami (ataki są mocniejsze ale obrona słabsza)
R1 – podstawowy atak orężem lub magią trzymaną w prawej ręce (w zależności od tego co jest w ekwipunku w danej chwili). Stojąc tyłem można wykonać atak krytyczny, który zabije przeciwnika jednym atakiem (działa tylko na standardowych przeciwników).
R2 – potężny atak orężem lub magią trzymaną w prawej ręce (w zależności od tego co jest w ekwipunku w danej chwili).
R3 (wcisnąć) – namierzenie najbliższego celu
L1 – podstawowy atak orężem lub magią trzymaną w lewej ręce (w zależności od tego co jest w ekwipunku w danej chwili)
L2 – parowanie ataków za pomocą lewej ręki (dotyczy wyłącznie małej broni lub małej tarczy)
L2, a następnie szybko R1 – parowanie i kontra (możliwość zadania krytycznych obrażeń)

Poniżej najistotniejsze porady dla początkujących:

Aby móc rozwijać umiejętności naszej postaci, musimy najpierw przejść 2 lokacje: Tutorial (nie przejmuj się, jeśli na jego końcu zginiesz, gdyż tak skonstruowana jest fabuła) oraz Boletarian Palace do momentu walki z pierwszym bossem o nazwie Phalanx. Po jego pokonaniu możesz wrócić do Nexusa. Zagadaj w nim z Maiden in Black (kobieta w czarnych szatach stojąca najczęściej przy schodach) i od teraz będziesz mógł rozwijać swoją postać dzięki zebranym Duszom (Souls) od pokonanych przeciwników.

Zaczynając grę na pewno niejednokrotnie nasunie się na usta pytanie: która z klas jest najlepsza na początek? Najważniejsza zasada gry Demon's Souls mówi, że bez względu na klasę można być właściwie każdym – różnica tak naprawdę jest widoczna w pierwszych godzinach gry. Strenght, Endurance i Vitality to najważniejsze cechy, które należy rozwijać, jeśli chcemy, by nasza postać była silna fizycznie. Magic i Faith to z kolei główne cechy charakteryzujące magów. Każda z nich ma swoje wady i zalety, ale zdecydowanie prostszym stylem gry charakteryzuje się mag, dlatego jeśli chcesz szybko zgłębić tajniki gry, właśnie inwestowanie w magiczne atrybuty będzie bardziej opłacalne. 

Jak szybko w początkowej fazie gry rozwinąć swoją postać o znacznie wyższy Soul Level?

Najlepiej udać się do lokacji Shrine of Storms i próbować walczyć ze srebrnymi szkieletami. Należy jednak uważać na ich szybkość i siłę – początkowe walki powinny troche potrwać, ale jeśli już poznamy ich ataki to kolejne Soul Points powinny przybywać błyskawicznie. 

Pamiętaj, żeby regularnie odwiedzać Nexua (nasza baza i miejsce, z którego będziemy przechodzić do kolejnych lokacji) w celu zwiększania naszego poziomu doświadczenia (Soul Level). Jeśli zginiemy raz w grze (o co nietrudno), nasze ciało zostaje w tym miejscu razem ze wszystkimi Duszami. Jeśli nie zdążymy wrócić po ciało i zginiemy drugi raz, zebrane wcześniej Dusze znikną na zawsze.

UWAGA!

Nigdy nie atakuj sprzedawców ani postaci, które chcą nam pomóc/z którymi można rozmawiać. Jeśli to zrobisz, momentalnie rzucą się do ataku i już nigdy nie będziesz mógł odzyskać zaufania. Jedyna metoda to szybkie wyłączenie konsoli, zanim gra nie zostanie zapisana automatycznie (co ma miejsce po wyjściu z lokacji).

Czy graliście kiedyś w Demon's Souls? Podobała Wam się ta gra? Zapraszam do komentowania.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 2 =