Final Fantasy Tactics - jak zdobyć Javelin?

Gry    
ocena

Javelin to nazwa dwóch broni (lancy) – najsłabszej (którą można kupić w sklepie na początku gry) oraz najsilniejszej. Nas interesuje najsilniejsza lanca w grze, dlatego poniżej sposób na jej zdobycie – metoda ta działa zarówno w wersji na Playstation, jak i Playstation Portable.

Final Fantasy Tactics - jak zdobyć Javelin?

Udajemy się do lokacji Nelveska Temple. Najpierw jednak musimy jednej postaci (tej którą będziemy zdobywać Javelin) ustawić umiejętność Move Find Item (zbieranie ukrytych przedmiotów z ziemi), należącą do Chemika (Chemist's Movement Skill). Ważne, aby nasza postać miała minimum Jump (skok) 4 – jeśli tyle nie ma, warto zaopatrzyć się w odpowiednie buty (najlepsze to Germinas Boots). Jednocześnie warto mieć niski Faith (wiara) – maksymalnie 30. W tym przypadku najlepszą postacią do tego zadania może być Beowulf lub Rafa. Dodatkowo w naszej drużynie musi być jakaś duża postać (do wyboru Worker 8, Dragon, Tiamat lub Marbor (jeśli je wcześniej zdobyliśmy) – najlepiej sprawdza się Worker 8, bo jest odporny na ataki fizyczne.

Teraz możemy rozpocząć walkę. Najpierw musimy pokonać 2 Hydry, które siedzą na filarach na środku areny. Kiedy już to zrobimy, podchodzimy Workerem 8 pod jeden filar, zaś drugą postacią (wyposażoną w Move Find Item) wspinamy się po Workerze 8 i wchodzimy na filar – na jednym z nich jest upragniona lanca Javelin. Przy okazji możemy także zdobyć Escutcheon Shield (najlepsza tarcza w grze) – znajduje się na drugim filarze, miecz Nagrarock (siła ataku 1, ale zawsze zamienia przeciwnika w żabę) – znajduje się w jaskini, w której walkę rozpoczął Worker 7 oraz Sasuke Knife (jedna z najlepszych broni dla Ninja) – znajduje się na zielonej polanie w zachodniej części planszy.

Jak często gracie w tę grę, co w niej lubicie najbardziej? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 3 =