Final Fantasy VII - jak pokonać Emerald Weapon i Ruby Weapon?

Gry    
ocena

Emerald Weapon i Ruby Weapon to dwóch najsilniejszych przeciwników w Final Fantasy VII. Istnieje wiele sposobów na ich pokonanie, jednak poniżej przedstawiamy jeden z najprostszych, który pomoże zwłaszcza osobom stawiającym pierwsze kroki w grze.

Final Fantasy VII - jak pokonać Emerald Weapon i Ruby Weapon?

Redakcja

Przed walką z nimi warto mieć przynajmniej 70 level i 9999 HP każdą postacią. Wskazane jest również wcześniejsze nabicie statystyk do poziomu przynajmniej 200. W drużynie możesz mieć właściwie dowolną postać, choć wskazane jest mieć takie postaci jak Cloud, Yuffie i Cid.

Emerald Weapon znajduje się pod wodą, dlatego najpierw musimy mieć dostęp do łodzi podwodnej. Koniecznie przed walką wyposaż jedną postać w Underwater Materia – zdobywamy w Underwater Reactor – morphując przeciwnika o nazwie Ghost Ship, dwie sztuki Mime Materia oraz przynajmniej dwie sztuki Knights of the Round Summon rozwinięte na maksymalny poziom (5 gwiazdek). Do leczenia warto używać Megalixir zamiast czarów leczących – błyskawicznie leczy wszystkie postaci do maksymalnej ilości energii. W razie gdyby Emerald zabił nasze postaci, warto zaopatrzyć się wcześniej w Final Attack + Phoenix połączone w jednym slocie – dzięki temu zostaniemy automatycznie wskrzeszeni i możemy walczyć dalej.

Rozpoczynamy walkę i jedną postacią rzucamy Knights of the Round, a następną Mime (powtarza wcześniejszy atak). Kolejną robimy to samo, chyba że musimy się uleczyć – wtedy rzucamy Megalixir i powtarzamy Knights of the Round do skutku. Jeśli będziemy stosować poszczególne ataki w odpowiedniej kolejności, to walka nie powinna potrwać dłużej niż 10 minut.

Ruby Weapon znajduje się na pustyni Corel Desert, niedaleko Gold Sauser (wesołego miasteczka). Choć posiada mniej energii od Emeralda, to jednak walka z nim jest trudniejsza. Na samym początku Ruby wywala z drużyny dwóch członków i musimy walczyć jednym. Jest jednak pewien trik, który to omija – przed walką należy mieć tylko jedną postać żywą, a pozostałe martwe (0 HP). Ruby nie usunie zmarłych tylko wbije swoje macki w piasek – wtedy błyskawicznie ożywiamy pozostałych i możemy walczyć całą drużyną. Stosujemy podobną taktykę jak w przypadku walki z Emeraldem, jednak musimy nastawiać się na częste leczenie Megalixirem. Pomocna będzie także materia Hades oraz obowiązkowe stosowanie Knights of the Round. Walka może potrwać nieco dłużej, ale w końcu Ruby powinien zostać pokonany.

Czy lubicie tę grę? Jak często w nią gracie? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 5 =