Final Fantasy X - Jak pokonać Penance bez używania Yojimbo?

Gry    
ocena

Penance to najsilniejszy przeciwnik w świecie Final Fantasy X. Znajduje się w lokacji Calm Lands, a dokładniej w północnej części lokacji, gdzie obok przepaści znajduje się zejście w dół.

Final Fantasy X - Jak pokonać Penance bez używania Yojimbo?

Redakcja

Warto przed udaniem się tam najpierw pokonać Dark Aeony, które również mogą sprawić problem. Poniżej sposób na pokonanie Penance, którego można także wykorzystać na innych przeciwników (np. Dark Anima lub Dark Bahamut).

Do drużyny dajemy Tidusa, Wakke i Yune. Każda z postaci musi mieć obowiązkowo 99999 HP, większość statystyk na 255 (Siła, Magia, Obrona fizyczna i magiczna, a także Agility i Luck) oraz broń z czterema slotami. W każdym z nich ustawiamy następujące skille: Break Damage Limit, Auto Life, Auto Haste, zaś jednej postaci obowiązkowo First Strike. Ponadto należy mieć ustawiony Auto Phoenix oraz wyuczone limity Blitz Ace (Tidus) oraz Attack Reels (Wakka). Ponadto ustawiamy napełnienie paska limitu tak, aby napełniał się przy krytycznej ilości HP (kolor żółty naszej energii).

Tak przygotowaną drużyną (może to zająć przynajmniej kilkanaście godzin gry) idziemy po Penance. Atakujemy bezustannie Tidusem i Wakką. W przypadku gdy przeciwnik nas uderzy (od razu giniemy), zostajemy wskrzeszani Auto Phoenixem (musimy mieć 99 sztuk Phoenix Down). Po wskrzeszeniu, kiedy mamy mało energii odpalamy Limit Brake – w przypadku Tidusa, będzie to 10 razy 99999 hp, natomiast w przypadku Wakki – 12 razy 99999 hp. Kiedy widzimy, że Penance próbuje odpalić atak drużynowy, zasłaniamy się Aeonem dzięki Yunie. Należy także pamiętać, żeby w pierwszej kolejności atakować jego ręce (niestety z czasem się regenerują), a dopiero później korpus. Walka powinna potrwać nawet godzinę, jednak - jeśli będziemy mieli w powyższy sposób przygotowaną drużynę - w końcu powinno nam się udać go pokonać. Za wygraną otrzymamy m.in. czteroslotową broń dla wybranej postaci.

Czy lubicie tę grę? Jak często w nią gracie? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 5 =