Final Fantasy X – poradnik

Gry    
ocena

Poniżej prezentujemy poradnik dotyczący Final Fantasy X. Chcesz szybko się uporać z silnym wrogiem? Przeczytaj!

Final Fantasy X – poradnik

Redakcja

Najprostszym sposobem na pokonanie silnych przeciwników jest przyzwanie aeona Yojimbo za pomocą Yuny. Najpierw jednak musimy go zdobyć. W tym celu udajemy się do lokacji Calm Lands, skąd znajduje się wejście do lokacji Cavern of the Stolen Fayth. Tam też stoczymy walkę z Yojimbo (posiada 30.000 HP zaś sama walka nie jest zbyt trudna).

Kiedy już posiadamy Yojimbo w drużynie, możemy go przyzywać w trakcie każdej walki za pomocą Yuny. Yojimbo posiada 4 ataki: Daigoro, Kozuka, Wakizashi oraz najmocniejszy z nich Zanmato. To właśnie ten ostatni jest kluczem do sukcesu, gdyż jeśli Yojimbo go użyje, to automatycznie zabija każdego przeciwnika na planszy (łącznie z Dark Aeonami i Penance).

Problem jednak polega na tym, że Yojimbo każdorazowo za swoje usługi domaga się zapłacenie określonej ilości kasy. Nie ma reguły decydującej o tym, ile trzeba mu płacić za każdym razem, aby użył Zanmato. Najlepszym sposobem na zwiększenie prawdopodobieństwa tego ataku jest jednak napełnienie do pełna jego paska Overdrive oraz każdorazowo wypłacanie mu przynajmniej kilku/kilkunastu tysięcy Gil (waluta gry) co rundę. Tym sposobem szybciej można uzyskać atak Zanmato.

UWAGA!

Oczywiście sposób ten najlepiej stosować wyłącznie na najsilniejszych przeciwników, więc przed każdą walką dobrze jest zarobić trochę pieniędzy, które uzyskamy przez pokonanie słabszych przeciwników.

Graliście w Final Fantasy X? Jakie macie opinię na temat tej gry? Wypowiadajcie się w komentarzach.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 5 =