Final Fantasy XIII – Crystarium

Gry    
ocena

Crystarium to specjalny system rozwoju postaci, który powstał na potrzebę gry Final Fantasy XIII. Wejść do niego możemy poprzez włączenie Menu. Każdy z bohaterów posiada swoją indywidualną ścieżkę rozwoju po całym Crystarium. Ścieżki różnią się dla każdej postaci ilością maksymalnej energii, siły i magii jaką można uzyskać, jednak większość technik i czarów w dalszej części gry jest podobna u każdej postaci.

Final Fantasy XIII – Crystarium

Redakcja

Crystarium wygląda jak sieć połączonych ze sobą umiejętności, które odblokować można poprzez zdobywanie punktów CP – te zaś otrzymujemy od pokonanych przeciwników, dlatego w dalszej fazie gry ważne jest, aby dużo walczyć z silnymi przeciwnikami. Każda postać ma 5 poziomów (leveli) Crystarium, które odblokowują się wraz z fabułą oraz poprzez zdobycie wszystkich umiejętności na wcześniejszym levelu. Warto pamiętać, że część postaci jest nastawionych na określone klasy (Paradygmaty).

Poniżej przedstawiamy u jakich postaci należy rozwijać dane klasy w pierwszej kolejności, pozostałymi najlepiej zająć się w dalszej fazie gry (umiejętności podrzędne, które wymagają większej ilości CP).

Lightning – Ravager, Commando, Medic

Fang – Commando, Sentinel, Saboteur

Hope – Ravager, Medic, Synergist

Snow – Commando, Ravager, Sentinel

Sazh – Commando, Ravager, Synergist

Vanille – Ravager, Medic, Saboteur

UWAGA!

Rozwijając podane Paradygmaty według powyższego schematu, optymalnie rozwiniemy nasze postaci poprzez kolejne rozdziały naszej gry.

Graliście kiedyś w Final Fantasy XIII? Czy mieliście jakieś trudności z przejściem tej gry? Czekam na wasze opinie w komentarzach.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 5 =