Final Fantasy XIII - jak zdobyć Chocobo?

Gry    
ocena

Chocobo to ogromny kurczak, który oprócz słodkiego wyglądu pozwala nam wykopywać ukryte skarby oraz na szybkie podróżowanie po otwartych terenach na Gran Pulse. Aby jednak kuraki zostały odblokowane, należy spełnić kilka warunków.

Final Fantasy XIII - jak zdobyć Chocobo?

Redakcja

Kiedy dojdziemy już do Gran Pulse otrzymamy dostęp do misji, które aktywować możemy poprzez L'Cie Stones. Na początek musimy ukończyć misje 1-8, a następnie odblokuje się nam dostęp do misji 12,13 i 14. W końcu dojdziemy do polanki, na której znajdują się Chocobosy, którym musimy pomóc. Na przeciwników wystarczy Vanille jako Team Leader w roli Saboteur. Wystarczy odpalić Summona, a następnie używać do skutku czar Death. Kiedy wykonamy już ostatnią z wymienionych misji, możemy włączyć mapę świata. W miejscach, gdzie są zaznaczone piórka, znajduje się Chocobo, którego możemy w każdej chwili dosiąść.

Uwaga: jeśli zejdziemy z Chocobo lub 3 razy z rzędu Chocobo zderzy się z przeciwnikiem, to nam ucieknie. Znaleźć go możemy dopiero w miejscu, gdzie znajduje się piórko, a nie zawsze jest to blisko.

Dzięki Chocobo możemy ponadto wykopywać skarby. Jeśli pojawi się nad jego głową wykrzyknik, to znak, że skarb jest blisko. Im szybciej wykrzyknik będzie pulsował tym bliżej znajdujemy się skarbu. Jeśli trafimy wystarczająco blisko, to Chocobo zacznie kopać w ziemi, a my staniemy się szczęśliwymi posiadaczami skarbu.

Czy lubicie tę grę? Jak często w nią gracie? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 2 =