Final Fantasy XIII - rozwój postaci

Gry    
ocena
Będąc już na Gran Pulse (rozdział 11) udajemy się do lokacji The Archyle Steppe - Northern Highplain. Dochodzimy do Save Pointu (jest zaznaczony na mapie), a następnie schodzimy obok niego wąskim wąwozem. Niedaleko walczą ze sobą Magistotherian oraz Behemoth King. Atakujemy ich w trakcie walki, dzięki czemu ich ilość energii jest mniejsza o połowę niż normalnie.

Final Fantasy XIII - rozwój postaci

Redakcja

Teraz musimy działać szybko. Najpierw atakujemy Behemotha (fiolotowy przeciwnik) - od razu mamy Preemptive Attack, przez co nasze ataki są silniejsze. Warto mieć w drużynie Lightning (Ravanger), Fang (Commando) oraz Hope (Ravanger). Ważne, aby Fang w trakcie ataku wybiła Behemotha w powietrze, dzięki czemu nie będzie mógł się zregenerować (jeśli to zrobi to możemy zaczynać od nowa). Po zabiciu przeciwnika, możemy przejść do  Magistotheriana (biały przeciwnik). Walka z nim nie powinna stanowić większych trudności. Po wygranej otrzymujemy aż 6600 CP (posiadając przedmiot Grow Egg z misji 55, za walkę otrzymamy 13200 CP), zaś walka nie powinna trwać dłużej niż kilkanaście sekund.

Po walce wracamy w okolice Save Pointu, a następnie znowu idziemy w miejsce walki przeciwników, którzy do tego czasu powinni się już odrodzić. Czynność tę możemy wykonywać bez końca. Należy jednak pamiętać, aby nasze postacie były przynajmniej na 4 levelu Crystarium, zaś optymalnie na levelu 5.

Innym rozwiązaniem jest walka z Adamantoise (olbrzymi żółw), który daje 40.000 CP. Walka z nim jednak trwa znacznie dłużej, zaś kluczem do sukcesu jest wstawienie do drużyny Vanille jako Leadera z ustawionym Paradigm Saboteur oraz wyuczonym czarem Death. Rozpoczynając walkę używamy Summona, a następnie gdy przeciwnik będzie leżał rzucamy czar Death do skutku.

Macie inne pomysły na rowój postaci w FF?

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 5 =