Gothic 2 - jak dostać się do Górnego Miasta?

Gry    
ocena

Dostęp do Górnego Miasta w Khorinis jest ograniczony i zwykły śmiertelnik nie jest w stanie się tam dostać bez spełnienia wielu wymogów. Jak w szybki i łatwy sposób dostać się w wyżej wymienione miejsce? Ten poradnik Wam to wyjaśni.

Gothic 2 - jak dostać się do Górnego Miasta?

Fot.: Redakcja

Oczywiście najbardziej grzecznym sposobem jest podążanie ścieżką fabularną i zostanie odpowiednio Magiem Ognia, Paladynem bądź też Łowcą Smoków. Wtedy też wrota do Górnego Miasta stoją dla nas otworem. Jednak co zrobić, aby wejść tam bez wyżej wymienionych tytułów?

Sposoby są dwa. Jeden zakłada skorzystanie z kodów, drugi jest metodą mniej inwazyjną. Jeżeli nie przeszkadzają nam oszustwa, włączamy ekran naszych statystyk (klawisz B) i wpisujemy komendę „marvin”. W prawym górnym rogu powinien nam się ukazać napis „marvin-mode”. Teraz należy ustawić się twarzą do bramy Górnego Miasta, jednak w dość bezpiecznej odległości. Naciskając klawisz F8 odnawiamy nasze zdrowie i manę, jednak gdy przytrzymamy go przez dłuższy czas, nasza postać zacznie się unosić w górę i do przodu. Takim oto sposobem możemy przelecieć nad murami Górnego Miasta i dostać się do środka. Pamiętajmy jednak, by przy opadaniu co jakiś czas również naciskać klawisz F8, zniweluje to siłę grawitacji, która działa na naszego bohatera.

Drugim, bardziej „moralnym” sposobem jest wywołanie bójki. W okolicach Górnego Miasta zaczepiamy przechodnia pięścią, po czym uciekamy w stronę bramy Górnego Miasta. Zostaniemy zatrzymani przez strażników, jednak po trzykrotnym nieposłuchaniu polecenia, które nakazuje nam się oddalić, zostaniemy przez nich zaatakowani. Należy biec dalej, w stronę chatki lorda Hagena. Przy wejściu do jego włości powtarzamy trick wykorzystany pod bramą, po czym szybko wbiegamy do środka i rozmawiamy z przywódcą paladynów. Oznajmi on nam, iż nasza reputacja jest zła, po czym będziemy mieli możliwość wykupienia win. Po zapłaceniu wymaganej sumy, wszyscy zapomną o naszych występkach, a my pozostaniemy w murach Górnego Miasta.

Zobacz też film:

Udało się czy mieliście jakieś problemy? Dajcie znać.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 3 =