Gothic 2 - jak zdobyć statek?

Gry    
ocena

Statek jest nam potrzebny do zakończenia wątku głównego Gothic 2. Dzięki niemu dostaniemy się na Wyspę Irdorath, by zgładzić raz na zawsze odwieczne zło. Tylko jak tego dokonać, skoro w całym Khorinis cumuje tylko jeden okręt, w dodatku zajęty przez paladynów?

Gothic 2 - jak zdobyć statek?

Fot.: Redakcja

Pierwszym wymogiem w drodze do posiadania statku jest dojście do piątego rozdziału. Dopiero w tym momencie fabuła zakłada pozyskanie owego cacka. Gdy już dobrniemy do wyżej wspomnianego miejsca, rozpoczynamy pertraktacje o galeon.

Jeżeli jesteśmy Paladynem lub Magiem Ognia, sprawa jest dość prosta. Idziemy na statek i stanowczo rozmawiamy z broniącymi go Paladynami. Po kilku kwestiach zgodzą się z naszą wolą i wejdziemy w jego posiadanie.

Jeżeli natomiast jesteśmy najemnikiem, w pierwszej kolejności należy zdobyć pozwolenie na zagarnięcie statku. Wydać może je jeden z sędziów rezydujących w Górnych Mieście. Jednak w pierwszej kolejności powinniśmy porozmawiać z Lee, on nam wytłumaczy, jak w najprostszy sposób przekonać do nas sędziego.

Gdy wszystkie formalne sprawy zostaną załatwione, należy skompletować załogę. Na kapitana możemy mianować: Jacka (rezyduje w latarni), Torlofa z farmy Onara bądź Jorgena, którego znajdziemy w Klasztorze. Do naszej załogi możemy wciągnąć : Biffa, Angara, Miltena, Lestera, Diego, Vatrasa, Mario, Laresa, Miltena, Lee, Beneta bądź Gorna. Oczywiście nie możemy zabrać ich wszystkich.

Po skompletowaniu załogi dostaniemy klucz od kapitana. Należy udać się do swojej kajuty i położyć na łóżku, w tym czasie statek odpłynie ku swojemu przeznaczeniu.

Udało się czy mieliście jakieś problemy? Dajcie znać.

OCENA
4.17
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 4 =