Gothic 2 - jak zdobyć złoto i dodatkowe przedmioty?

Gry    
ocena

Gothic 2, szczególnie na początku zabawy, jest dość wymagający. Bez porządnego zestawu przedmiotów nie jesteśmy w stanie nic zrobić, z drugiej jednak strony dorobienie się czegoś konkretnego zajmuje sporo czasu. Istnieje jednak kilka miejsc, do których można się bezproblemowo dostać i złupić, co popadnie.

Pierwszym miejscem jest miejski skład broni. Można się do niego dostać, idąc murem. Za sklepem Matea skręcamy w lewo i wdrapujemy się na mur. Podążamy wzdłuż fortyfikacji i z rozbiegu wskakujemy na dach. Przechodzimy na jego drugą stronę i zeskakujemy prosto do magazynu.

W środku znajdziemy dwie skrzynie, w jednej z nich znajduje się skórzany pancerz, nieoceniony na początku przygody. Aby bezpiecznie ewakuować się z magazynu, wskakujemy na mur, podążamy nim kawałek i zeskakujemy w dogodnym miejscu.

Trochę złota znajduje się na jednym z portowych dachów. Aby się na niego dostać, wystarczy z poziomu koszar zeskoczyć na sąsiadujący dach. Pośrodku będzie leżeć sakiewka wypchana złotem. Podróż można kontynuować, przeskakując na dach kartografa, a później na karczmę.

W najwyższym punkcie karczmy znajduje się kolejna sakwa. Cofając się na sąsiedni dach, po drugiej stronie znajdziemy smołę, przydatną w późniejszym czasie dla magów. Ostatnią sakiewkę znajdziemy przy budynku straży, po lewej stronie (leży na ziemi, nie trzeba się nigdzie wspinać).

UWAGA!

Takim oto sposobem staniemy się posiadaczami całkiem sporego inwentarza. Najwięcej oczywiście znajduje się w skrzyniach w magazynie i tam warto się wybrać w pierwszej kolejności, jednak sakiewki ze złotem (125 sztuk złota) także mogą być nieocenione na początku przygody.

Udało się czy mieliście jakieś problemy? Dajcie znać.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 4 =