Gothic 2 - jak zostać Paladynem?

Gry    
ocena

Paladyn to kolejny krok w ścieżce Strażnika Miejskiego. Jednak aby dostąpić zaszczytu noszenia lśniącej zbroi, należy spełnić szereg warunków. Jak najprościej się z tego wszystkiego wywiązać? Dowiecie się tego z poniższego poradnika.

Gothic 2 - jak zostać Paladynem?

Fot.: Redakcja

Pierwszym, nieodzownym warunkiem, jaki musimy spełnić, jest członkowstwo w Straży Miejskiej. Należąc do jakiejkolwiek innej frakcji nie mamy szans zostać Paladynem. Po wykonaniu kilku zadań dla Straży Miejskiej, udajemy się do Lorda Hagena i informujemy go o smokach i siłach ciemności, zbierających się w Górniczej Dolinie. Oczywiście Paladyn nie wierzy nam na słowo i żąda niezbitych dowodów. W tym też celu udajemy się do Górniczej Doliny.

W Górniczej Dolinie musimy przedostać się do zamku otoczonego przez orków. Jako iż nie posiadamy zbyt wysokiego poziomu doświadczenia, warto zaopatrzyć się w mikstury szybkości i po prostu przebiec obok zielonoskórych. Do zamku można dostać się po obalonym palu, wszelkie inne wejścia są pozamykane. W środku udajemy się do Goronda, który potwierdza kiepską sytuację. Jednak nim da nam raport dla Lorda Hagena, poprosi o zbadanie sytuacji w kopalniach. Dostaniemy od niego mapę, na której zaznaczono położenie wszystkich trzech punktów wydobycia. Udajemy się w każdy z nich i zabezpieczamy skrzynie z rudą. Dopiero po dopełnieniu zadania możemy wrócić do zamku i ubiegać się o raport. Wracamy do Khorinis.

Po powrocie natkniemy się na poszukiwacza, który jest groźnym przeciwnikiem. Po krótkiej walce napotkamy Lestera, który każe nam się teleportować do Xardasa, tak też czynimy. W wieży opowiadamy o swoich osiągnięciach i dopiero teraz możemy wyruszyć do Lorda Hagena. Zgadza się on na zabranie Oka Innosa, które znajduje się w Klasztorze. Nim tam jednak wyruszymy, idziemy do koszar. Dowiadujemy się, iż uwięziono Benneta, kowala z farmy Onara. Należy dowieść jego niewinności. W tym celu udajemy się do Górnego Miasta i odwiedzamy ponownie Hagena. Dowiadujemy się, iż za całą sprawą stoi niejaki Cornelius, znajdujący się w tym samym budynku. Przyciskamy świadka, w wyniku czego dostaniemy dziennik uniewinniający kowala. Idziemy z tym do Hagena. Po krótkiej rozmowie dostąpimy zaszczytu wstąpienia w szeregi Paladynów.

Udało się czy mieliście jakieś problemy? Dajcie znać.

OCENA
3.67
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 3 =