Jak działa Hamachi?

Gry    
ocena

Hamachi to program, za pośrednictwem którego może połączyć się ze sobą od kilku do kilkunastu graczy jednocześnie, aby wspólnie pograć przez sieć w dowolną grę obsługującą opcję multiplayer. Program jest w pełni legalny i po jego instalacji tworzona jest wirtualna sieć. Sam program jest bardzo intuicyjny w obsłudze i nie powinien stwarzać większych trudności.

Uruchamiamy program za pomocą ikonki Power (w wersji polskiej podpisaną jako "Włącz"), Najważniejszą rzeczą na początek tuż po instalacji (najlepiej dokonać ją w folderze docelowym C:\Program Files\Hamachi) i uruchomieniu programu, powinno być zapamiętanie naszego adresu IP. Znajduje się on w górnej części ramki uruchomionego programu w formie kilku cyfr oddzielonych kropkami np. 5.121.523.2. Adres ten potrzebny nam będzie do tego, aby podać go innym graczom, którzy będą chcieli dołączyć do założonej przez nas sieci w celu wspólnej rozgrywki online.

W górnej części menu mamy zakładkę "System", gdzie dokonujemy jeszcze ewentualnej konfiguracji. Najważniejszą jednak do grania z innymi osobami zakładką jest "Sieć". Po kliknięciu mamy 2 opcje do wyboru:

Utwórz sieć – zakładanie prywatnej sieci – w pierwszej zakładce wpisujemy nazwę serwera np. ABC, zaś w drugiej hasło, które podamy odpowiednim graczom np. XYZ. Zarówno adres, jak i hasło mogą się składać również z cyfr.

Dołącz do istniejącej – granie w sieci założonej przez znajomego – tutaj podajemy otrzymany od znajomego w kolejności od góry login oraz hasło, a następnie niżej klikamy "Dołącz", aby rozpocząć grę na serwerze znajomego.

W każdej chwili możemy także zmieniać dane dostępu do naszej sieci, co uchroni nas przed wejściem osób niepożądanych. Pamiętajmy, że w momencie, gdy dołączy do nas gracz, możemy po najechaniu na jego ksywę również porozmawiać – program posiada wbudowaną funkcję chatu – oraz wymieniać się plikami.

Pobierz wersję demonstracyjną programu: Hamachi

UWAGA!

Powyższa instrukcja obsługi powstała w oparciu o Hamachi w wersji 2.0.3.111, jednak w kolejnych wersjach większość funkcji jest praktycznie niezmieniona od strony użytkowania.

Zobacz, jak używać Hamachi - YouTube:

Co myślicie o Hamchi? Dajcie znać.

OCENA
3.25
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 2 =