Jak grać na emulatorze Project 64?

Gry    
ocena

Wchodzimy na stronę http://www.pj64-emu.com/downloads/func-startdown/34/ i pobieramy plik z emulatorem (powinien się pojawić na ekranie automatycznie), a następnie instalujemy go w dowolnym miejscu na dysku.

Jak grać na emulatorze Project 64?

Redakcja

Aby móc zagrać na emulatorze Project 64 potrzebne są ponadto romy z grami – można je znaleźć poprzez Google wpisując w wyszukiwarkę "Nintendo 64 roms". Należy pamiętać, aby w folderze głównym emulatora stworzyć nowy folder, który nazwiemy Roms – w nim należy umieszczać wszystkie romy – a następnie wejść do opcji emulatora i wybrać File, a następnie Choose Rom Directory, a następnie wybrać miejsce, gdzie znajduje się nowo utworzony folder.

Przed rozpoczęciem rozgrywki można jeszcze ustawić konfigurację. Wchodzimy w zakładkę Options, a następnie w kolejności od góry:

Configure Graphics Plugin – konfiguracja pluginu graficznego (jeśli domyślnie ustawienia nie są poprawne)
Configure Audio Plugin – konfiguracja pluginu dźwiękowego (jeśli domyślnie ustawienia nie są poprawne)
Configure Controller Plugin – konfiguracja kontrolera do gry (klawiatury lub joypada)

Aby rozpocząć grę przechodzimy do zakładki File, a następnie Open Rom. Teraz wybieramy miejsce z romem (ważne aby go nie rozpakowywać), klikamy dwukrotnie lewym przyciskiem myszy i możemy grać.

UWAGA!

Powyższa metoda została przedstawiona w formie ciekawostki dla osób, które posiadając oryginalną konsolę i gry, chcą spróbować pobawić się na kopii zapasowej.

Używaliście kiedyś emulatora Project 64? Czy mieliście z nim jakiekolwiek problemy? Zapraszam do wypowiadania się w komentarzach.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 4 =