Jak grać online na Kaillerze?

Gry    
ocena

Dowiedz się jak uniknąć lagi, opóźnienia i wysokiego pinga w trakcie gry online na Kaillerze?

Jak grać online na Kaillerze?

sxc.hu

Kaillera pomimo swoich olbrzymich zalet, takich jak możliwość grania online w gry emulowane z konsol, ma również  wady. Do najczęstszych wymieniane są lagi, opóźnienia oraz wysoki ping w trakcie gry.

Aby znacząco polepszyć komfort gry należy zastosować się do następujących zasad:

1. Wyłącz firewall. Kaillera raczej pozbawiona jest wszelkiego rodzaju wirusów, więc nie należy się ich obawiać (zawsze po grze można włączyć go na nowo).

2. Wyłącz wszelkie okna przeglądarek oraz programów pobierających dużo zasobów komputera (Skype, Winamp, Acrobat Reader, programy P2P itp.) przed wejściem na serwer (a nie już w trakcie przebywania na nim).

3. Wyszukuj serwery, które zlokalizowane są w naszym kraju lub jeśli posiadamy lepsze łącze – przynajmniej w Europie. Z reguły nie jest możliwa gra, np. z Azjatami, próbując połączyć się z Polski (pingi rzędu powyżej 300). Komfortowa gra to maksymalnie ping 80.

Przykładowe serwery: 62.61.44.66:27888, 80.83.122.79:27888.

4. Aby łatwiej znaleźć stabilny serwer unikając lagi, warto wejść do zakładki Master Server List (znajduje się na dole okna programu), a następnie Waiting Games. Dzięki temu błyskawicznie serwer wyszuka najlepsze połączenie w przypadku danej gry wraz z pingiem. Jeśli nie znaliśmy danego serwera, warto go dodać do naszej listy – klikamy wówczas Add to local list (prawy dolny róg okna programu).

5. Jeśli zakładamy grę i widzimy u drugiej osoby ping powyżej 100, nie warto rozpoczynać rozgrywki – należy wtedy, albo przejść na inny serwer, albo - jeśli jest wielu chętnych - wybrać innego gracza.

Czy często używacie Kaillery? Do czego najczęściej Wam się przydaje? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 4 =