Jak grać w BomberMan?

Gry    
ocena

Bomberman to bardzo popularna gra zręcznościowo–logiczna, która do dziś jest na tyle popularna, że regularnie wychodzą jej kolejne części. Osoby, które nie miały z nią wcześniej styczności, mogą na początek mieć trudności z poznaniem zasad rządzących grą. Przedstawiamy jak skutecznie grać w Bombermana, wyjaśniając podstawowe aspekty rozgrywki.

Jak grać w BomberMan?

Redakcja

Zadaniem gry jest wysadzenie przy użyciu bomb jak największej liczby zablokowanych przejść i atakujących nas przeciwników w celu znalezienia ukrytego gdzieś na planszy wyjścia z etapu. Zadanie jest o tyle utrudnione, że poruszamy się po często zablokowanych korytarzach, a na dodatek co chwila próbują dopaść nas przeciwnicy. Dodatkowym utrudnieniem jest ilość bomb, które możemy wykorzystać jednorazowo oraz ich zasięg rażenia (potrafią dokonać zniszczenia w każdym z czterech kierunków).

Na początek warto zatem poznać możliwości każdej bomby oraz ich zasięg. Jest to istotne, aby odpowiednio wcześniej użyć bomby tak, by na jej zasięg rażenia dosięgnął przeciwnika. W przypadku gry w trybie single player sytuacja jest o tyle ułatwiona, że przeciwnicy cofają się tak szybko. Kiedy już podłożymy bombę w kierunku zbliżającego się wroga, warto odsunąć się na kilka pól i spróbować rozwalić mur, aby w przyszłości móc uciec w przypadku małej liczby bomb.

Inaczej sytuacja wygląda w trybie multiplayer, który jest prawdziwą esencją Bombermana. Tutaj bowiem trafiamy na żywych przeciwników, których reakcje są bardziej nieprzewidywalne, a ponadto potrafią unikać pojedynczych bomb. W tej sytuacji z pomocą przychodzą bonusy, które znacznie ułatwią rozgrywkę. Problem jednak w tym, że przeciwnicy mogą zrobić to samo, a bonusy pojawiają się na planszy losowo. Dlatego też jak tylko zaczniemy grę warto w pierwszej kolejności skupić się na kamiennych blokach, aby mieć drogę wolną do kolejnych bonusów lub ewentualnej ucieczki. Poniżej prezentujemy wszystkie możliwe bonusy do zebrania wraz z ich funkcjonalnościami.

Bomba specjalna – zebranie tego przedmiotu pozwoli na użycie większej liczby bomb w danym momencie – przydatne na zmasowany atak przeciwnika lub oflankowanie.
Płomień – dzięki niemu użyta przez nas bomba ma większy zasięg rażenia o jedno pole.
Symbol nogi – dostajemy specjalną umiejętność pozwalającą na przepchnięcie bomby w wybranym kierunku. Najpierw należy ją użyć, a następnie stanąć na polu gdzie się znajduje i przepchnąć w wybranym kierunku przy użyciu klawisza akcji.
Symbol wrotek – po zebraniu Bomberman przez jakiś czas szybciej porusza się po planszy.
Rękawica – po użyciu bomby możemy ją przerzucić pomiędzy kamiennymi blokami, aby wybuchnęła z drugiej strony przed niczego nie spodziewającym się przeciwnikiem. Jeśli stoimy na krańcu planszy i rzucimy bombę mając rękawicę, to znajdzie się ona po przeciwnej stronie ekranu.
Specjalna rękawica – możemy przytrzymać bombę klawiszem akcji (tylko tą, którą sami użyliśmy), a następnie rzucić ją na znaczną odległość (w tym celu puszczamy przycisk).
Symbol czaszki – zakłada negatywne statusy na Bombermana – unikać jak ognia!

Czy lubicie tę grę? Jak często w nią gracie? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
1.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 4 =