Jak grać w Farmera? Zasady

Gry    
ocena

Farmer to gra online ciesząca się dużą popularnością. Istnieje wiele jej odmian. Gracz wciela się w postać dostawcy produktów rolnych, którego rynkiem zbytu jest leżące nieopodal miasteczko. Zadaniem tytułowego farmera jest sprzedaż własnych produktów i pośredniczenie w handlu z innymi. Zarobione w ten sposób pieniądze przeznacza się na rozbudowę farmy. Żeby mieć produkty rolne, farmer musi wcześniej zakupić nasiona i z nich wyhodować warzywa. Czynności takie jak oranie pola, obsadzenie nasionom zebranie plonów, a następnie sprzedaży wyprodukowanych plonów na rynku, odbywają się za pomocą kliknięcia w odpowiednie przyciski.

Generalnie rzecz biorąc gracz skupia się w grze na rozbudowaniu swojej farmy i uzyskaniu jak największych zysków. Farmer łączy w sobie elementy ekonomiczne (handel produktami, inwestowanie zdobytych środków), zręcznościowe, a częściowo również strategiczne. Farmer może również hodować zwierzęta (i uzyskiwać z tego dodatkowy dochód): kury, krowy, świnie.

Można też wybrać wersję bardziej zróżnicowaną pod względem fabuły. Istnieje np. wersja w której gracz wciela się w rolę farmera, którego zadaniem jest odbudowanie zniszczonej wioski. W niektórych wersjach tej gry można również, poza podstawową działalnością w postaci hodowli roślin i zwierząt, produkować przetwory produktów z farmy (jaja, mięso). W tym celu gracz buduje rodzaj fabryki. wiąże się to z wyższym poziomem analizy wydatków i przychodów. Zadanie to należy wykonać w możliwie krótkim czasie.

Ciekawostką jest fakt, że prototypem współczesnego farmera w wersji online jest gra planszowa Superfarmer (pierwotna nazwa: Hodowla zwierzątek), którą stworzył ponad pół wieku temu polski matematyk Karol Borsuk. Jej reguły oparte są więc na zasadach matematycznych, a w zamyśle autora gra miała być ćwiczeniem takich umiejętności jak liczenie, planowanie, ocena ryzyka, planowanie. W tej grze również trzeba wcielić się w rolę farmera (hodującego zwierzęta). Gracz rozwija podlegające mu stado, ale musi uważać na przebywające w okolicy wilki i lisy, które mogą zmniejszyć liczebność stada. Do gry potrzebne są : cztery plansze, dwie dwunastościenne kostki, sto dwadzieścia kartoników przedstawiających zwierzęta, cztery małe i cztery duże psy wykonane z plastiku.

Poniżej prezentacja jak grać w Farmera?:

Lubicie grać w Farmera? Jakie gry przeglądarkowe byście polecili? Podzielcie się swoimi opiniami.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 1 =