Jak grać w LocoRoco?

Gry    
ocena

LocoRoco to jedna z najbardziej zakręconych i oryginalnych gier, jakie wyszły na Playstation Portable. Poniżej przedstawiamy najważniejsze elementy rządzące światem gry, które pomogą początkującym w stawianiu pierwszych kroków.

Jak grać w LocoRoco?

Redakcja

LocoRoco należy do gatunku gier platformowych, jednak posiada elementy niespotykane dotychczas wcześniej w grach tego typu. Zadaniem naszego bohatera jest przedostanie się na drugi koniec etapu, jednak musi to zrobić w taki sposób, aby całkowicie nie zniknąć.

Sterowanie odbywa się przy użyciu kierunków lewo i prawo. Misje są tak skonstruowane, że będziemy się toczyć (nasz bohater nie posiada nóżek) z górki lub pod górkę. W tym drugim przypadku będziemy musieli najzwyczajniej skakać. I tu właśnie zaczyna się problem, gdyż misje co krok zawierają rozmaite pułapki i zapadnie. Aby wykonać skok w danym kierunku, należy najpierw przytrzymać prawy kierunek (przy założeniu, że chcemy skoczyć w prawą stronę), a następnie błyskawicznie wcisnąć lewą strzałkę i znów prawą. Jeśli będziemy odpowiednio szybcy, to LocoRoco wykona skok.

Naszym największym zagrożeniem są czarne kolce i inne latające elementy koloru czarnego. Za każdym razem, gdy je dotkniemy bohater maleje. Po drodze jednak możemy zbierać wszelkiego rodzaju kwiatki i owoce, które powiększają bohatera. Kiedy już będziemy na tyle ogromni, żeby nie mieścić się w wąskich przejściach, możemy się rozdzielić na kilku bohaterów, aby zebrać niedostępne wcześniej bonusy.

W dalszych etapach pojawiają się kładki o różnych kolorach (żółty, zielony, fioletowy), które blokują przejście do dalszej części poziomu. Aby je odblokować należy zmienić bohaterowi kolor (można to zrobić w określonych miejscach w jego domku – dziupli). Kiedy przykładowo jesteśmy fioletowi, musimy wejść (lub skoczyć głową) na kładkę koloru fioletowego itd. Często na naszej drodze znajdziemy także ukryte mini-gry, które także aktywujemy w dziupli (np. skoki narciarskie czy możliwość dowiedzenie się więcej o fabule gry).

UWAGA!

W LocoRoco można również pograć na komputerze w wersji przeglądarkowej pod adresem http://www.giercownia.pl/gra/1083/locoroco/.

Czy lubicie tę grę? Jak często w nią gracie? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
1.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 2 =