Jak grać w Queke Live?

Gry    
ocena

Quake Live to darmowa usługa pozwalająca na grę w kultową strzelaninę FPP – Quake 3. Tytuł ten do dziś cieszy się ogromną popularnością wśród graczy, których poziom stale rośnie. Aby zagrać w grę należy założyć konto, a następnie zalogować się pod adresem: http://www.quakelive.com/.

Jak grać w Queke Live?

Redakcja

Poniżej prezentujemy najistotniejsze porady, które pomogą odnaleźć się początkującym w tej bardzo wymagającej grze.

W wąskich korytarzach najskuteczniejszą bronią (o ile jest dostępna na danej planszy) jest shotgun. Z bliska potrafi zabić jednym strzałem, zaś jego dodatkową cechą jest całkiem szybki czas przeładowywania oraz brak skutków ubocznych w postaci pozbawienia siebie samego energii (co jest możliwe w przypadku rakietnic czy granatników).

Jeśli masz dużo energii i dodatkowe pancerze, a jesteś w danej chwili osaczony atakami, warto wykorzystać technikę zwaną Rocket Jump. Aby ją wykonać należy ustawić się w kierunku wyższej kondygnacji, której chcemy dosięgnąć, po chwili popatrzeć pod nogi, a następnie wystrzelić rakietnicę pod nogi i jednocześnie wyskoczyć. Jeśli wykonamy tę technikę poprawnie, stracimy wprawdzie nieco energii, ale unikniemy zmasowanego ataku ze strony przeciwników.

Strafe Jump – kolejna przydatna sztuczka, która wydłuża nasze skoki, pozwalając jednocześnie na szybsze poruszanie na arenie. Nie jest to prosta technika do opanowania, wymaga sporo wysiłku spożytkowanego na naukę, ale zdecydowanie warto ją okiełznać. Aby poprawnie wykonać Strafe Jump musimy w momencie biegu i skoków, robić Strafe (przechodzenie na boki ekranu) naprzemian w lewą i prawą stronę (nasza postać biegnąc i skacząc jednocześnie, musi jeszcze obracać się raz lewym, raz prawym ramieniem do środka). Musimy pamiętać przy tym o precyzyjnej zmianie stron – jeśli zauważymy, że poruszamy się szybciej, to znak, że coraz lepiej nam wychodzi.

Warto nauczyć się kolejnej praktycznej sztuczki, polegającej na użycie rakiety w taki sposób, aby zdjąć nią w powietrzu przeciwnika, po czym błyskawicznie zmienić broń na Rail Gun i dobić go jeszcze w powietrzu. Podobnie jak wyżej nie jest to proste i wymaga wielu godzin treningu. Najważniejsze na początek jest zapoznanie się z prawami fizyki rządzącymi grą, a dokładniej miejscem w jaki poleci przeciwnik po oberwaniu rakietą. Kolejną trudną sztuką będzie opanowanie Raila, gdyż broń ta wymaga największej precyzji (na początek najlepiej zmienić sobie celownik na kropkę). Później jednak dostrzeżemy różnice w celowaniu, co ułatwi nam dalsze pojedynki.

Zawsze w pierwszej kolejności zbieraj wszystkie możliwe pancerze. W tym celu licz czas, jaki pozostał do pojawienia się przedmiotu na planszy (te pojawiają się cyklicznie). Jeśli wiesz, że przeciwnik jest bliżej pancerza to odpuść go sobie, bo niepotrzebnie stracisz czas i energię – biegnij od razu do kolejnego miejsca z bonusami i później staraj się wypracowywać pozycję.

Czy lubicie tę grę? Jak często w nią gracie? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 1 =