Jak grać w Trine?

Gry    
ocena

Trine to specyficzna gra platformowa rozgrywająca się w baśniowym świecie fantasy, w której do dyspozycji oddano nam trzy postaci: złodzieja, maga oraz rycerza. Zabawa nie należy do najprostszych, głównie z uwagi na konieczność sterowania każdą z postaci na przemian.

Jak grać w Trine?

Redakcja

Przed Wami najważniejsze podpowiedzi, które pomogą skutecznie grać w Trine. Każdy z trójki bohaterów ma po 2 zdolności specjalne oraz swoje zalety i wady.

Złodziej – jego podstawowe narzędzie atakuje to łuk i strzały. Jest to niestety najsłabsza postać, jeśli chodzi o bezpośrednią walkę. Łuk jest przydatny do walki wyłącznie na małych przeciwników (m.in szkielety), jednak w późniejszej fazie gry kompletnie nie nadaje się do walki (przeciwnicy są zbyt wytrzymali). Mimo to łuk jest nieodzowną bronią w grze, gdyż dzięki wystrzelonym strzałom można trafiać w poukrywane przyciski odblokowujące dalszą drogę, które są poza zasięgiem pozostałych postaci. Kolejną zaletą, bez której gry nie dałoby się ukończyć, jest linka z hakiem, za pomocą której w każdej chwili możemy przyczepić się do sufitu lub dowolnej półki zawieszonej wyżej, a następnie przeskoczyć nad zapadnią. Jest to postać, która zdecydowanie bardziej nadaje się do szybkiego przemierzania plansz i rozwiązywania zagadek niż do bezpośredniej walki.

Mag – kolejny defensywny bohater, który w dodatku nie ma żadnego bezpośredniego ataku, jednak nie należy go lekceważyć. Podstawową umiejętnością maga jest przenoszenie twardych bloków skalnych, stawiania ich jeden na drugim lub na przyciski, dzięki czemu odblokujemy przejście do dalszej misji. Kolejna – równie niezbędna – umiejętność, to telekineza. Możemy przy jej użyciu przestawiać pozostałe przedmioty, jak również wykorzystywać je bezpośrednio do ranienia przeciwników. Na dłuższą metę jednak nie warto atakować przedmiotami, gdyż zabiera to zbyt dużo czasu i energii.

Rycerz – zdecydowanie najlepsza postać ofensywna w drużynie. Podstawowa umiejętność to uderzenia mieczem, które są skuteczne zarówno na zwarte grupy przeciwników, jak i przeszkody w stylu blokujących przejście kamieni. Druga umiejętność to osłona tarczą – może nas ocalić zarówno przed atakami przeciwników (w tym przeciw strzałom z łuku lub kuszy), jak i spadającymi przedmiotami.  

W przypadku ataku większej ilości przeciwników staraj się na pierwszy plan wysuwać rycerza, chyba że w danym miejscu są zapadnie. Wtedy warto spróbować przeskoczyć z powrotem na druga stronę za pomocą złodzieja (linka), a następnie umiejętnie częstować wrogów strzałami z łuku, błyskawicznie zmieniając postać na rycerza i osłaniać tarczą.

Jeśli wykonujemy sekcje platformowe to najlepszym duetem będzie para: mag i złodziej. Przy użyciu maga odpalamy telekinezę i ustawiamy bloki skalne tak, aby jeden stał na drugim mniej więcej w połowie (tworząc schody). Następnie przełączamy na złodzieja, którym zaczepiamy linkę od zewnętrznej strony półki skalnej i wspinamy się wyżej – większość sekcji platformowych w grze wymaga dostania się do punktu wyżej.

UWAGA!

Warto także pamiętać o punktach kontrolnych, które pojawiają się co jakiś czas na naszej drodze. Jeśli któraś z postaci straci życie (gramy do momentu aż zginie ostatni z bohaterów), a wiemy, że będzie potrzebny na danym odcinku, to warto wrócić kilka metrów wstecz i go zregenerować – oszczędzimy tym samym czas na zaliczenie od nowa kilku sekcji oraz dodatkowych walk z przeciwnikami.

Czy lubicie tę grę? Jak często w nią gracie? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 5 =