Jak grać w Voodoo Dice?

Gry    
ocena

Voodoo Dice to jedna z najciekawszych gier logicznych ostatnich lat. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zasady rządzące światem gry, gdyż nie należy ona do najprostszych pozycji. Opanowanie mechanizmów Voodoo Dice stanowi klucz do sukcesu, który osiągniemy minimum po kilkunastu godzinach rozgrywki.

Jak grać w Voodoo Dice?

Redakcja

W nasze ręce zostaje oddana kostka do gry, zaś poruszamy się za pomocą klawiszy kierunkowych po jednej z wielu plansz. Naszym zadaniem jest przeprowadzenie kostki do określonego miejsca na planszy (Totemu). Zadanie jest o tyle utrudnione, że na naszej drodze spotkamy sporo przeszkód utrudniających poruszanie się.

Oto następujące pułapki oraz sposób na poradzenie sobie z nimi:

Kostki do gry – na planszy porozmieszczane są inne kostki blokujące przejście. Aby je zlikwidować, należy w taki sposób ustawić naszą kostkę, aby suma oczek na górnej podstawie kostki zgadzała się z ilością widoczną na blokującej kostce. Jeśli przykładowo kostka stykająca się z naszą ma 3 oczka, to nasza też musi mieć 3 oczka, aby przeszkoda zniknęła.

Przyciski aktywujące – dzięki nim możemy odblokować np. przejście do Totemu lub ukrytą ścieżkę. Jeśli stoimy na przycisku i po chwili z niego zejdziemy, przejście się zamyka. Musimy wtedy poszukać kamiennych bloków, które możemy przesunąć na przycisk, aby na stałe otworzył nam drogę.

Magnetyczne kostki – przy zetknięciu z nimi nasza kostka łączy się w prostopadłościan. Dzięki temu możemy przejść do niedostępnej wcześniej planszy podzielonej na części. Aby znów stać się kostką sześcienną należy w pozycji poziomej (leżącej) uderzyć kostką magnetyczną w jakąś przeszkodę (np. kamień) – dzięki tej sztuczce możemy także aktywować przyciski otwierające przejścia.

Strzałki – często na planszy porozmieszczane są strzałki w określonym kierunku. Kiedy wejdziemy na takie pole jesteśmy automatycznie przesuwani w kierunku wskazanym przez strzałkę. Można jednak kontrolować odpowiednio drogę naszej kostki przepuchając na strzałki kamienne bloki, które zablokują niechcianą ścieżkę.

Teleporty – z ich pomocą możemy zarówno teleportować naszą kostkę, jak i kamienne bloki aktywujące przyciski. Należy jednak uważać, gdyż często teleporty prowadzą do miejsc, z których nie da się wyjść. W takim przypadku pozostaje nam Pauza (przycisk Start), a następnie wybór Restart Level.

Czy lubicie tę grę? Jak często w nią gracie? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 2 =