Jak grać w World of Tanks?

Gry    
ocena

World of Tanks to gra MMO, w której rolę przewodnią pełnią bitwy pancerne.Na początku gry uczestnik otrzymuje standardowe siły, którymi może dysponować. Są to trzy czołgi - niemiecki, amerykański i sowiecki. Później, kiedy gracz nabiera doświadczenia i zdobywa kredyty, dzięki czemu ma możliwość zaopatrywania się w lepsze czołgi oraz rozwijania technologii.

Jak grać w World of Tanks?

Redakcja

Gracz może podrasować konkretne elementy pojazdu, takie jak silnik, podwozie, działo, radio, wieżę. W ten sposób można zwiększać swój potencjał bojowy. Kolejną ciekawą opcją jest dodawanie sprzętu do swojego czołgu. Wachlarz tego sprzętu jest szeroki - od siatek maskujących po nowoczesne systemy naprowadzania zwiększające celność oddawanych z działa strzałów.

Istnieją również jednorazowe, pomocne przedmioty takie jak apteczka, która leczy rannych czy zestaw naprawczy pomagający przywrócić pojazd do sprawności. W grze stykamy się zresztą z różnymi stopniami zniszczenia pojazdu. Jest to zależne jest od wielu czynników: kąta uderzenia pocisku, grubości pancerza itp. Dla przykładu pocisk trafiający w silnik czołgu unieruchamia pojazd, natomiast zniszczenie wieżyczki uniemożliwia jej obrót. Istniejąca funkcja naprawy przywraca uszkodzone części do sprawności, ale nie jest to już poziom sprawności jak przed zniszczeniem.

UWAGA!

Ciekawostką jest fakt, że wszystkie obecne w grze modyfikacje mają swoje potwierdzenie w rzeczywistości - istniały takie właśnie prototypy lub pojazdy wprowadzone do produkcji. Gra zakłada również rozróżnienie załóg pojazdów ze względu na doświadczenie. Im bardziej zaprawiona w boju załoga, tym lepiej radzi sobie w walce.

Czołg kierowany przez gracza nie może niszczyć wszystkiego, co napotka na swojej drodze. Wynika to z ograniczeń technicznych gry. Jednak wiele obiektów ulega zniszczeniu (drzewa, słupy telegraficzne, latarnie).

World of Tanks posiada kilka trybów rozgrywki. Są to: losowa bitwa (gracze grają w dwóch zespołach, cel: zajęcie bazy wroga lub zniszczenie jego pojazdów), wojna klanów ( gracze formują duże zespoły mające za cel zdobywanie określonych terytoriów), wyzwanie czasowe (zajmowanie terytoriów z ograniczeniem czasowym lub z limitem bitew na to zadanie), bitwa średniowieczna (dwa zespoły walczą ze sobą na otwartym terenie), tryb assault (mniejszy zespół broni terytorium, większy stara się je zdobyć), tryb NPC (pojedynczy gracz walczy z przeciwnikiem sterowanym przez komputer).

W grze wykorzystuje się czołgi lekkie, średnie i ciężkie, niszczyciele czołgów, samobieżne działa polowe.

Poniżej znajdziecie videoinstruktaż do gry:

Lubicie World of Tanks? W co jeszcze gracie? Jakieś rekomendacje? Dajcie znać!

OCENA
2.20
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 4 =