Jak przejść Final Fantasy X na podstawowych statystykach?

Gry    
ocena

Jest to bardzo trudne zadanie i wymaga przynajmniej jednego ukończenia gry w sposób standardowy oraz dobrej znajomości przeciwników i taktyk na nich.

Jak przejść Final Fantasy X na podstawowych statystykach?

Redakcja

Poniżej warunki, które trzeba spełnić, aby móc przejść Final Fantasy X bez używania Sphere Gridu (na podstawowych statystykach):

 1. Krok pierwszy

  Koniecznie naucz się umiejętności "First Strike" Tidusem – będzie to możliwe przed pierwszą wizytą w świątyni Ixiona.

 2. Krok drugi

  Zdobądź cały alfabet Al Bhed – dzięki temu dostaniesz m.in przedmioty Wings to Discovery, które pomogą Rikku w tworzeniu przedmiotów zadających 9999 HP.

 3. Krok trzeci

  Rozwijaj Aeony Yuny – najprościej jest walczyć z najsłabszymi przeciwnikami około 20 razy – po tym czasie statystyki Aeonów losowo zostają zwiększane (o 1 lub 2 punkty). Jeśli chcesz mieć większy wpływ na rozwój, przed dwudziestą walką rób Save, a następnie Load po walce, jeśli uznasz, że nie odpowiada ci dana statystyka.

 4. Krok czwarty

  Naucz się perfekcyjnie wykonywać Overdrive Lulu – można nią rzucić około 8 razy określony czar.

 5. Krok piąty

  Graj dużo w Blitzball jak tylko dojdziesz do lokacji Luca – jest tam dużo przedmiotów, które pomogą Rikku uzyskać dzięki Mix 9999 HP.

 6. Krok szósty

  Pamiętaj, że Aeony Yuny mogą bez umiejętności Brake Damage Limit osiągnąć obrażenia sięgające nawet do 99999 HP.

 7. Krok siódmy

  W każdej nowej lokacji zasłaniaj się Aeonami, gdyż wiekszość przeciwników będzie zabijać drużyne jednym ciosem przez całą grę.

Używaj tych Aeonów, które są odporne na dane ataki – np. przeciwnik używający Ice będzie dodawać energię Shivie, natomiast na Thunder Plains używaj cały czas Ixiona itd.

 

Czy porady zawarte w artykule okazały się pomocne? Jaka jest Wasza opinia na temat gry Final Fantasy X? Zapraszam do wypowiadania się w komentarzach.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =